AKP'li Darıca Belediyesi Başkanı Muzaffer Bıyık, “O’nun gücüyle her kapıyı açtık” diyerek AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine ‘ilk defa’ ihtiyacı olduğunu söyledi. Bıyık, Erdoğan'ın seçimleri kaybetmesi halinde tüm partililerin kaybedeceğini söyledi.

AKP'li Darıca Belediye Başkanı: İlk defa Cumhurbaşkanımızın bize ihtiyacı var

AKP'li Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, AKP'nin kuruluşundan bugüne kadar Darıca’da meclis üyeliği görevinde bulunan isimler ile Cumhur İttifakı ortağı MHP’de meclis üyeliği yapan kişilerle bir araya geldi.

Darıca Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programda konuşan Bıyık, "Önümüzde çok önemli bir Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Bugüne kadar bizler Cumhurbaşkanımıza ihtiyaç duyuyorduk. Onun gücüyle her kapıyı açtık ama belki ilk defa Cumhurbaşkanımızın da bize ihtiyacı var" ifadelerini kullandı.

"Eğer seçimlerde Cumhur ittifakı devrilirse Darıca’da da kimin belediye başkan adayı olduğunun inanın hiçbir anlamı yok" diyen Bıyık, "Cumhurbaşkanımızın ülkemizin başında güçlü bir şekilde kalması gerekiyor. O nedenle Darıca'da Cumhur İttifakı olarak Cumhurbaşkanımıza en güçlü desteği sağlamak için üzerimize ne düşüyorsa yapmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

Bıyık şunları söyledi:

"Bizden önce siz kıymetli büyüklerimiz Darıca’ya önemli hizmetler yaptı. Bizler de sizden aldığımız bayrağı daha ileri taşımak ve ilçemizi daha da kalkındırmak için canla başla çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız kısa bir süre önce Türkiye Yüzyılı diye bir vizyon açıkladı ve önümüzdeki süreçte daha güçlü bir Türkiye perspektifini ortaya koydu. Ne var Türkiye Yüzyılı’nda. Birlik, beraberlik, kardeşlik, kalkınma ve en önemlisi de güçlü bir Türkiye ideali var. Bizler de o vizyonu kendimize örnek alarak Darıca’ya uyarlıyoruz. Güçlü Türkiye vizyonu ile güçlü Darıca’yı hep birlikte inşa edeceğiz. Bunu yaparken de en büyük gücü Cumhurbaşkanımızdan alacağız. O nedenle Cumhurbaşkanımıza elimizden geldiğince katkı sunmamız gerekiyor" dedi.

(İHA)