birgün

24° AÇIK

AKP'li Fakıbaba: Bütün siyasiler hesap verebilmeli

Erdoğan Bayraktar'ın, "dosyamda ne varsa doğrudur" açıklamasının ardından, AKP'li Ahmet Eşref Fakıbaba'dan, "Bütün siyasetçiler halkımıza her zaman hesap verebilmelidir" çağrısı geldi.

SİYASET 15.09.2021 12:25
AKP'li Fakıbaba: Bütün siyasiler hesap verebilmeli
Abone Ol google-news

AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "bütün siyasiler hesap verebilmeli" dedi.

Twitter hesabında isim vermeden paylaşımda bulunan Fakıbaba, “Bütün siyasetçiler elbette dürüst, adaletli, demokrat olmalı, hakka ve hukuka riayet ederek halkımıza her zaman hesap verebilmelidir. Bütün bürokratlar da aynı şekilde bu değerlere bağlı olmalı ve hesap vermeleri gerektiğini unutmamalıdır” ifadelerini kullandı.

BAYRAKTAR 'DOSYAMDA NE VARSA DOĞRUDUR' DEMİŞTİ

Fakıbaba'nın açıklamasının Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın 17-25 Aralık soruşturmasıyla ilgili yaptığı çıkışın ardından gelmesi dikkat çekti. Bayraktar, verdiği röportajda, 17/25 Aralık soruşturmasına ilişkin, “Benim dosyamda ne varsa, hem tapeler doğrudur hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur. Benim dosyamda hırsızlık yok, görevi kötüye kullanma var. ‘Reis’, Sayın Cumhurbaşkanım beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı” demişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol