birgün

26° AÇIK

SİYASET 15.09.2021 12:25

AKP'li Fakıbaba: Bütün siyasiler hesap verebilmeli

Erdoğan Bayraktar'ın, "dosyamda ne varsa doğrudur" açıklamasının ardından, AKP'li Ahmet Eşref Fakıbaba'dan, "Bütün siyasetçiler halkımıza her zaman hesap verebilmelidir" çağrısı geldi.

AKP'li Fakıbaba: Bütün siyasiler hesap verebilmeli

AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "bütün siyasiler hesap verebilmeli" dedi.

Twitter hesabında isim vermeden paylaşımda bulunan Fakıbaba, “Bütün siyasetçiler elbette dürüst, adaletli, demokrat olmalı, hakka ve hukuka riayet ederek halkımıza her zaman hesap verebilmelidir. Bütün bürokratlar da aynı şekilde bu değerlere bağlı olmalı ve hesap vermeleri gerektiğini unutmamalıdır” ifadelerini kullandı.

BAYRAKTAR 'DOSYAMDA NE VARSA DOĞRUDUR' DEMİŞTİ

Fakıbaba'nın açıklamasının Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın 17-25 Aralık soruşturmasıyla ilgili yaptığı çıkışın ardından gelmesi dikkat çekti. Bayraktar, verdiği röportajda, 17/25 Aralık soruşturmasına ilişkin, “Benim dosyamda ne varsa, hem tapeler doğrudur hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur. Benim dosyamda hırsızlık yok, görevi kötüye kullanma var. ‘Reis’, Sayın Cumhurbaşkanım beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı” demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol