birgün

21° AÇIK

AKP’li Giresun Belediyesi, eskisini kaldırıp şehre estetikten yoksun yeni bir saat kulesi kazandırdı

CHP’li başkan döneminde yapılan saat kulesini, “Rumların çan kulesine benziyor” diye kaldıran AKP’li Giresun Belediyesi, şehre estetikten yoksun yeni bir saat kulesi ‘kazandırdı’.

GÜNCEL 10.06.2021 10:04
AKP’li Giresun Belediyesi, eskisini kaldırıp şehre estetikten yoksun yeni bir saat kulesi kazandırdı
Abone Ol google-news

Giresun’da Bulancak Durağı mevkiinde AKP’li belediye yönetiminin 'çan kulesine benziyor' diye kaldırdığı saat kulesinin yenisi açıldı.

Düzenlenen törene Giresun Valisi Enver Ünlü, AKP Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Belediye Meclis üyeleri ve yurttaşlar katıldı.

‘Saat kulelerinin şehrin estetiğinde ve vizyonunda önemli yer tuttuğunu’ belirten Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Şehrimizin kimliğinde çok önemli bir yer tutan ve hayata geçirdiğimiz şehir girişi ve meydan düzenlemesi kapsamında saat kulemizin de açılışını yapıyoruz” dedi. Şenlikoğlu, saat kulesinin şehre ve meydana ‘güzel bir estetik’ kazandıracağını iddia etti.

Yapılan konuşmanın ardından Selçuklu yıldızı desenli, 3.24 metre kare taban alanı ve 7 metre yükseklik ölçülerine sahip olan saat kulesinin kurdelesi Vali Enver Ünlü, Milletvekili Kadir Aydın ve Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından çözülerek açılış yapıldı.

ESKİ KULEYİ BEĞENMEMİŞLERDİ

Giresun eski belediye başkanı Kerim Aksu döneminde inşa edilen saat kulesi yıkılmıştı.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Rumlara ait eski çan kulesinden esinlenerek sözüm ona saat kulesi adı altında inşa edilen kulenin yıkılması için, gerek seçim öncesi gerek göreve geldikten sonra vatandaşlarımızdan çok ciddi manada tepkiler aldık. Bu konuda hemşehrilerimizin düşüncelerini dikkate alıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol