birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 04.12.2019 11:49

AKP’li Grup Başkanvekili’nden ‘veto’ yorumu: İşte kuvvetler ayrılığı

AKP Grup Başkanvekili Cihat Özkan, kendi oylarıyla Meclis’ten geçirdikleri termik santrallere filtre takılmasını erteleyen yasanın partilerinin de genel başkanı olan Erdoğan tarafından veto edilmesini yorumladı: İşte bu kuvvetler ayrılığıdır

AKP’li Grup Başkanvekili’nden ‘veto’ yorumu: İşte kuvvetler ayrılığı

AKP Grup Başkanvekili Cihat Özkan, Meclis’te yaptığı konuşmada partisinin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın termik santral yasasını ‘veto’ etmesi hakkında ilginç bir yorumda bulundu. Özkan, kendi oylarıyla Meclis’ten geçirdikleri yasanın partilerinin de genel başkanı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından veto edilmesini ‘kuvvetler ayrılığı’na yordu.

Kişisel Twitter hesabından Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayı paylaşan Özkan, “Bir tarafta parlamentonun gücü, kuvveti, diğer tarafta da Cumhurbaşkanı'mızın yetkisi var.

Elbette yetkisini kullanacak. İşte bu kuvvetler ayrılığıdır.

Bir türlü kabul etmeyenler için güçlü bir pratik oldu” ifadelerini kullandı.

Özkan’ın paylaşımı şöyle:

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız