birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 15.04.2021 16:10

AKP'li isimden ağır silahların fotoğrafıyla emekli amirallere tehdit

AKP Diyarbakır Gençlik Kolları eski Başkan Yardımcısı Vedat Demirtaş, Twitter hesabından Kalaşnikof tüfeklerin yer aldığı fotoğraf paylaşarak "Emekli amiraller bekliyoruz" yazdı.

AKP'li isimden ağır silahların fotoğrafıyla emekli amirallere tehdit

Montrö Sözleşmesi ve Tuğamiral Mehmet Sarı'nın “sarık ve cübbe” giydiği fotoğraflar üzerine açıklama yapan 104 emekli amiralden 14'ü hakkında ‘Suç işlemek için anlaşma'dan soruşturma başlatılmıştı. 10'u 6 gün Emniyet'te tutulduktan sonra ifadeleri alınan 14 emekli amiral adli kontrolle bırakılmıştı.

Türkiye amiralleri konuşurken, AKP Diyarbakır Gençlik Kolları eski Başkan Yardımcısı Vedat Demirtaş'tan skandal bir paylaşım geldi. AKP'li Demirtaş, Twitter hesabından birçok silahın yer aldığı fotoğrafı paylaşarak emekli amiralleri tehdit etti.

Demirtaş paylaşımında, “Emekli amiraller bekliyoruz. Hodri meydan. Destanlar bizim işimiz” diye yazdı.

Demirtaş tepkilerin ardından paylaşımını sildi. Demirtaş ardından hesabını tamamen kapattı.

akp-li-isimden-agir-silahlarin-fotografiyla-emekli-amirallere-tehdit-865010-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol