birgün

15° AÇIK

AKP’li isimler, Nevşin Mengü üzerinden karşı karşıya geldi

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve eski bakan Fatma Betül Sayan’ın kardeşi Sümeyye Sayan, eski Yeni Şafak yazarı Sevda Türküsev’e, Nevşin Mengü’yle ilgili yaptığı paylaşım üzerinden tepki gösterdi.

MEDYA 22.08.2020 18:13
AKP’li isimler, Nevşin Mengü üzerinden karşı karşıya geldi
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve eski bakanlardan Fatma Betül Sayan’ın kardeşi Sümeyye Sayan, iktidarın kontrolündeki Yeni Şafak gazetesinin yazarı Sevda Türküsev’e Twitter’da yaptığı bir paylaşım nedeniyle tepki gösterdi.

Erdoğan’ın dünkü ‘doğalgaz rezervi keşfi’ açıklamasının ardından tweet atan Sevda Türküsev, gazeteci Nevşin Mengü’yü hedef alarak şu ifadeleri kullandı:

“Şiiişşşt kız Nevşin koş koş doğalgaz bulduk:) hesaba otur hemen ancak çarpar böler toplarsın:) karekök almayı da unutma.”

‘TEPKİLERİNDEN RAHATSIZ OLUYORUM’

AKP’yi destekleyen Türküsev’in Mengü’ye yönelik paylaşımına, AKP içinden bir isim tepki gösterdi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve eski bakanlardan Fatma Betül Sayan’ın kız kardeşi Sümeyye Sayan, Türküsev’in Twitter paylaşımını alıntılayarak sert eleştiriler yaptı.

Türküsev’e düzeysiz diyen Sayan, eleştirisinde şu ifadelere yer verdi:

“Baya düzeysiz. Başıma bişey gelmeyecekse, hanımefendinin genel tepkilerinden reaksiyonlarından rahatsız oluyorum. Meslek gazeteci miydi neydi? Üsluptan anlaşılmıyor da biri bana anlatsa?”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol