birgün

11° PARÇALI BULUTLU

AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi, 2 milyon TL'ye İstanbul'da sergi açtı

AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'da “Darülmülk Konya Selçuklu Sarayları” sergisini açmak için 2 milyon 91 TL harcadı.

GÜNCEL 04.07.2022 10:50
AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi, 2 milyon TL'ye İstanbul'da sergi açtı Fotoğraf: Sözcü
Abone Ol google-news

AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi'nin İstanbulda düzenlediği sergi için 3 milyon TL'ye yakın para harcadığı ortaya çıktı.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin “Darülmülk Konya Selçuklu Sarayları” sergisi önceki gün İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nde ziyarete açıldı. AKP'li belediye, 135 eserin 25 Ağustos'a kadar sergileneceği sergi için kesenin ağzını açtı. Logo tasarım, afiş çalışmaları ve sergi kitabı bastırdı, animasyon filmi yaptırdı.

Sözcü'nün haberine göre, Sergiye Konya'dan gelenler için 50'şer kişilik gidiş dönüş uçak biletleri ve yüksek hızlı tren bileti masrafları da karşılanacak. Katılımcılar için şoförlü binek otomobil, şoförlü VIP minibüs ve şoförlü minibüs kiralanması da sergi programı içerisinde yer aldı.

MALİYETİ 2 MİLYON

Konuklar İstanbul'da 5 yıldızlı (50 kişi) ve 4 yıldızlı (150 kişi) otellerde kalacak. Konuklara ızgara dana veya kuzu eti ya da et döner, fırın kebabı, bulgur pilavı, makarna gibi yemekler ikram edilecek. Kuru pasta ve alkolsüz kokteyl sunulacak.

Serginin belediyeye maliyeti ise 2 milyon 91 bin TL oldu. Sergi için 7 Haziran 2022'de sözleşme imzalandı. Sergide, Alaeddin Tepesi üzerinde yer alan Selçuklu Sarayı, Kubadabad Sarayı ve Felekabad (Filobad) Sarayı'nda bulunan 78 çini, 9 taş, 14 alçı, 12 seramik, 1 cam, 3 maden eser ile 18 sikke yer alıyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol