birgün

7° PARÇALI BULUTLU

AKP'li Kurtulmuş: Atatürk Havalimanı'nın uçuşa kapatılacağı doğru değildir

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Atatürk Havalimanı'nın uçuşa kapatılacağı doğru değildir. Sabiha Gökçen ve  İstanbul Havalimanı'nda uçuşlar devam ediyor. Pistler en azından bir tanesi korunacak. İmara açılacak iddiası yalandır" açıklamasını yaptı.

GÜNCEL 21.05.2022 13:44
AKP'li Kurtulmuş: Atatürk Havalimanı'nın uçuşa kapatılacağı doğru değildir
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Atatürk Havalimanı'nın imara açılacağı iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Kurtulmuş, "Atatürk Havalimanı'nın uçuşa kapatılacağı doğru değildir" ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, CNN Türk'te katıldığı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Atatürk Havalimanı tartışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kurtulmuş, "Türkiye'de maalesef anlamadan, dinlemeden, istemeyiz diyen bir çevre olduğunu görüyoruz. 3. Havalimanı, Çanakkale Köprüsü, Marmaray gibi her projeye kategorik olarak karşı çıkan bir çevre var" iddiasında bulundu.

"OLAĞANÜSTÜ DURUMLAR OLABİLİR"

"Atatürk Havalimanı bir anlamda taşımacılıkla ilgili bir kısım İstanbul Havalimanı'na taşınmış vaziyette" diyen Kurtulmuş, "Olağanüstü durumlar olabilir. Deprem vs. gibi konularda Allah göstermesin. Yapılmış bir hastane var. Dışarıdan gelecek hastalar orada hemen kullanabilir" ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, "Atatürk Havalimanı'nın uçuşa kapatılacağı doğru değildir. Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı'nda uçuşlar devam ediyor. Pistler en azından bir tanesi korunacak. İmara açılacak iddiası yalandır. Bunlar açıklanan projeler" diye konuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol