birgün

11° PARÇALI BULUTLU

AKP'li Kurtulmuş'tan itiraf: 2023 seçimleri aslanın ağzında

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "2023 seçimleri, açık söylüyorum aslanın ağzındadır" derken, "Şu anda bütün kamuoyu anketlerinde AK Parti açık ara birinci partidir, en yakın rakibinden 10-12 puan öndedir" iddiasında bulundu.

GÜNCEL 19.02.2022 19:05
AKP'li Kurtulmuş'tan itiraf: 2023 seçimleri aslanın ağzında
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "2023 seçimleri, açık söylüyorum aslanın ağzındadır, bunun için çok güçlü çalışmak zorundayız. Hani diyorlar ya, zannedersin ki kendileri birinci parti olmuş. Şu anda bütün kamuoyu anketlerinde AK Parti açık ara birinci partidir" iddiasında bulundu.

Çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Antep'te, Şahinbey Belediyesi, Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.

"Bizim kitabımızda insanları ayırmak yazmaz, Türk'tür, Kürt'tür, Arap'tır diye insanları etnik kökenlerine, mezheplere göre ayırmak yazmaz. İnsanların kılık, kıyafetlerine, başının açıklığına veya kapalılığına göre ayırmak yazmaz" iddiasında bulunan Kurtulmuş, AKP'nin devlet partisi olmadığını öne sürdü.

"50+1 GEREKİYOR"

Geldikleri yerin, gelinen noktaların ve gidilecek hedeflerin unutulmaması gerektiğini belirten Kurtulmuş, konuşmasını, "Çok fazla bir süre kalmadı. Haziran 2023'e kadar gayretle çalışmak için kararlılık sizdedir, mücadele sizindir. Mahalle mahalle, köy köy, kasaba kasaba, sokak sokak dolaşarak meselemizi anlatacağız. 2023 seçimleri açık söylüyorum, aslanın ağzındadır. Bunun için çok güçlü çalışmak zorundayız. Hani diyorlar ya, zannedersin ki kendileri birinci parti olmuş. Şu anda bütün kamuoyu anketlerinde AK Parti açık ara birinci partidir, en yakın rakibinden 10-12 puan öndedir. Çok şükür durum böyledir. Ama 50+1 gerekiyor, her gün artı 1 alarak yolumuza devam edeceğiz. Her gün yeni arkadaşlar, insanlar kazanacağız. İnsanlar siyasette başarıya oy verir, siyasette hizmet yapanlara oy verir. Ama insanlar oy verirken akıllarıyla hareket ettiği kadar gönülleriyle de hareket eder." diye tamamladı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol