Aydın Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında, AKP’li Meclis üyesi Neşe Menderes, belediyenin hazırladığı yüzme havuzu projesini, “Herkesin havuzu var zaten” iddiasıyla eleştirdi. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise "Sizin havuzunuz var. Burada birçok fakir, yoksul vatandaşın nerede havuzu var?" diyerek tepki gösterdi.

AKP'li Menderes, belediyenin projesine 'herkesin evinde havuz var' iddiasıyla karşı çıktı
Fotoğraf: ANKA

Aydın Büyükşehir Belediyesi eylül ayı Meclis toplantısı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başkanlığında yapıldı.

Toplantıya katılan AKP’li Meclis üyesi Neşe Menderes, belediyenin hazırladığı yüzme havuzu projesine karşı çıktı.

Menderes'in, “Aydın merkezdeki öğrenciler için sporcu yetiştirilmeleri için bir yüzme havuzumuz var mı?" sorusu üzerine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu, “Sayın Meclis üyesi illa sporcu yetiştirmek konu değil ki... Siz de ben de veya başka birisi de spor için 50 yaşında olur, 60 yaşında olur gider yüzer” yanıtını verdi.

Menderes, “Herkesin havuzu var zaten” karşılığını verince, Çerçioğlu ise “Nerede herkesin havuzu var sizin havuzunuz var. Burada birçok fakir, yoksul vatandaşın nerede havuzu var Allah aşkına” sözleriyle tepki gösterdi.

ANKA