birgün

2° PARÇALI BULUTLU

AKP’li Milletvekili Atçı: Medya kadın cinayeti haberlerini abartıyor

Kadın cinayetleri haberlerinin ‘abartıldığını’ söyleyen AKP’li Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, "Öldürülen erkek sayısı bu sayının 12 katı" dedi.

GÜNCEL 09.03.2021 10:54
AKP’li Milletvekili Atçı: Medya kadın cinayeti haberlerini abartıyor
Abone Ol google-news

AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, kadın cinayetleri haberlerinin ‘abartıldığını’ savunarak, “Öldürülen erkek sayısı bu sayının 12 katı” dedi.

AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis katıldığı bir televizyon programında diğer ülkelere göre kadına yönelik şiddet olaylarının Türkiye’de daha az olduğunu iddia etti.

Program sunucusunun “2020 yılında 300 kadın öldürüldü” cümlesine yanıt veren Nergis, medyanın yanlış bir algı yarattığını öne sürerek, “Ama bakın öldürülen erkek sayısı bu sayının 12 katı. Biz sadece kadınları ifade ediyoruz. Medya bu işin alıcısı olduğu için çok kullanıyor. Bu da yanlış bir algı yaratıyor, sanki Türkiye’de çok fazla kadın öldürülüyor” şeklinde konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol