Döviz kurundaki yükselişin ardından art arda gelen zamları görmezden gelen AKP Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Türkiye'nin 2002'den sonra yaşanan değişim ve 'gelişimlerle' refaha erdiğini savundu.

AKP'li milletvekili: Milletimiz 2002’den sonra refaha kavuştu

AKP Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, "Yarım asır hizmet nedir görmemiş, çeşitli spekülasyonlarla oyalanmış ve açlık sınırında yaşatılmış bir millet 2002'den sonra yaşanan değişim ve gelişimlerle yerini bilmiş ve refaha ermiştir" dedi.

AKP İnsan Hakları Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, 2021 yılı dış ticaret verileri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Sözcü'de yer alan habere göre, 2002’de başlayan AKP reformları ile ülkenin yaşadığı değişim ve 'gelişimin' yadsınamaz bir gerçek olduğunu savunan Yurdunuseven, şöyle devam etti: "Yarım asır hizmet nedir görmemiş, çeşitli spekülasyonlarla oyalanmış ve açlık sınırında yaşatılmış bir millet 2002’den sonra yaşanan değişim ve gelişimlerle yerini bilmiş ve refaha ermiştir."

'EKONOMİ TERÖRÜNE KARŞI MÜCADELE EDİYORUZ'

Gelişmiş ülkelerin dahi pandeminin getirdiği ekonomik sıkıntılar karşısında büyük güçlükler çektiğini dile getiren AKP'li Yurdunuseven, 'ekonomi terörüne' karşı mücadele ettiklerini savundu, şunları söyledi:

"Böylesi bir dönemde hem enflasyonla mücadele ediyor hem de ülkemizi hedef alan ekonomi terörüne karşı mücadele ediyoruz. Bütün bunlar karşısında bugüne kadar milletimizin yanında olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı asgari ücrete yüzde 50, memura yüzde 30,5 zam ve vergi muafiyeti ile vatandaşlarımızın yanında olduk. Aynı zamanda aylık geliri 1500 TL’den başlayan 1 milyon 266 bin emeklimizin maaşlarını 2500 TL’ye yükselttik. Kömür kullanan ihtiyaç sahibi ailelerimize Cumhurbaşkanımızın verdiği müjdeyle artık doğalgaz yardımı da yapmaya başlıyoruz. Kur korumalı mevduat pakedimize ise ilk andan itibaren 78 milyar liralık bir geçişin olması vatandaşlarımızın ekonomi programımıza olan güveni göstermektedir. Bugüne kadar olduğu gibi bu zorlukların üstesinden de milletimizle omuz omuza geleceğiz."

HALKIN GERÇEĞİNİ GÖRMEZDEN GELDİ

Yurdunuseven'in 'refaha kavuşuldu' iddiasına karşın Türkiye, TÜİK’in açıkladığı resmi enflasyon verilerine göre dahi dünyada enflasyonun en yüksek olduğu ilk 10 ülke arasında 8. sırada yer alıyor. Öte yandan kurdaki yükseliş, üretici ve tüketici fiyatları arasındaki fark, elektrik, doğalgaz, akaryakıt gibi pek çok alanda yapılan zamlar TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarının halkın gerçek enflasyonunun yarsına dahi ulaşamadığını gösteriyor.

2021 yılının son günü, elektrik, doğalgaz, akaryakıt ve köprü geçiş fiyatlarına da çok yüksek oranlı zamlar gelmişti.