FOX TV, AKP'li Mücahit Birinci'nin "Selçuk Tepeli kovuldu" iddiası yalanlandı. FOX Haber'in üst düzey yöneticileri, Tepeli'nin görevine devam ettiğini belirtti.

AKP'li Mücahit Birinci'nin 'Selçuk Tepeli kovuldu' iddiası yalanlandı

FOX Haber'in üst düzey yöneticileri, AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Mücahit Birinci'nin çiftçilerin tarlalarını ekemediği söyleyen FOX Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli'nin sinirlenerek önündeki bardağa vurması sonrası "kanaldan kovulduğu" iddiasını yalanladı.

T24'ten Gözde Yel'in haberine göre, FOX Haber'in üst düzey yöneticileri Birinci'nin iddialarını kesin bir şekilde yalanlarken, Tepeli'nin görevine devam ettiğini belirtti.

NE OLMUŞTU?

FOX Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli, çiftçilerin yaşadığı zorlukları anlatan bir haberin ardından sinirlenerek önünde duran bardağa vurmuş, haberin ardından konuşan Tepeli, "Efendim şimdi bu ülkenin çiftçilik yapan insanlarının yarısı işi bıraktı. Geç abi, öbür habere geç gözünü seveyim ya" demişti.

Tepeli'nin çıkışı sosyal medyada gündem olurken, AKP'li Mücahit Birinci RTÜK'e çağrı yapmıştı. Birinci, Twitter hesabından, "İzleyiciye bardak fırlatıp, edep dışı hareket yapan insansının bu fiili nedeniyle, RTÜK'ün, Fox TV kanalına, kapatma dahil, tüm tedbirleri en kararlı haliyle uygulamasını vatandaş olarak bekleriz" şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu.

Birinci, bir süre sonra yaptığı paylaşımda ise Tepeli'nin FOX TV'den kovulduğunu öne sürerek "Fox TV Selçuk Tepeli'yi kovmuş. Yetmez... En ağır müeyyide bu kanala uygulanmalıdır" ifadelerini kullanmıştı.