birgün

5° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 30.09.2017 17:21

AKP'li Müezzinoğlu: Utanmadan adalet yürüyüşleri yapıyorlar

AKP'li Müezzinoğlu: Utanmadan adalet yürüyüşleri yapıyorlar

AKP Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, CHP'yi eleştirerek, "Nasıl 'Halkçıyız' dersiniz? Nasıl halk ve adaletten yanayız dersiniz? Bugünlerde utanmadan sıkılmadan 'adalet yürüyüşleri' yapıyorlar" dedi.

Kongrede konuşan Milletvekili Müezzinoğlu, "Başkanlık sistemini isterken bu milletin kaderiyle kimse oynayamasın, milletin büyük çoğunluğu ne diyorsa artık o olsun diye istedik. Bakınız başkanlık sistemine karşı çıkanlar hep kapalı kapılar arkasındaki odalara sırtlarını dayamışlardır. Güçlerini oradan almışlardır. Onun için başkanlık sistemine karşı çıkanlar, referandumda hayır kampanyaları yaptılar. Milli iradenin tecelli ettiği TBMM'de milletin kürsüsünü işgal ettiler. Peki siz niye işgal ediyorsunuz? biz anayasa değişikliğini kapalı kapılar arkasında değil, milletin vicdanına götürüyoruz" dedi.

CHP'nin Adalet Yürüyüşü'nü eleştiren Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Milletin vicdanına götüreceğimiz bir değişikliğe siz nasıl karşı çıkarsınız? O zaman nasıl 'Demokrasiden yanayız', 'Milli iradeden yanayız', 'Halkçıyız', 'Halk ve adaletten yanayız' dersiniz? Bugünlerde utanmadan sıkılmadan 'Adalet yürüyüşleri' yapıyorlar. Başörtüsü sorunu varken adalet yürüyüşü değil, zulüm yürüyüşleri yapıyordunuz bu ülkeye. Bu milletin genç evlatlarına. Yüzde 47 oy alan bir siyasi parti kapatılma davası açıldığında, alkış tutuyordunuz ah bir Ak Parti kapatılsa da meydan bize kalsa diyen, sizler değil miydiniz. O zaman milletin adaleti, milli vicdanın adaleti, sandığın adaleti, demokrasinin adaleti, hiç aklınıza gelmedi mi? 27 Nisan gece e- bildirgesinde, e-muhtırasında ertesi sabah noktasına, virgülüne dokunmadan aynen kabul ediyorum diyen, Cumhuriyet Halk Partisi zihniyeti, milli iradenin halk ve adaletinde neredeydi? Milletin iradesi 3-4 pırpırlıya teslim edilecek bir anlayışa daha önce hep alkış tuttunuz. O günde alkış tutan bir sıfatınız var bir özelliğiniz var. Bugün yine istediğinizde bu ülkenin demokrasisiyle kimse oynayamaz. Bu milletin vicdanıyla kimse oynayamaz. Bu milletin sandık gücünün karşısında herkes eğilsin, saygı duysun." DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız