birgün

11° PARÇALI BULUTLU

AKP'li Özlem Zengin, 2023'ün kendileri için üç boyutlu resme bakmaya benzediğini söyledi

AKP'li Özlem Zengin, 2023 seçimlerini üç boyutlu resimlere bakmaya benzetti. Zengin'in ne dediği anlaşılmadı.

GÜNCEL 19.02.2022 00:21
AKP'li Özlem Zengin, 2023'ün kendileri için üç boyutlu resme bakmaya benzediğini söyledi
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin etkinliğine katıldı.

Zengin, burada yaptığı konuşmada, dünyanın zor bir süreçten geçtiğini ve son 15 yıldır birçok krizin birbirini takip ettiğine dikkati çekerek, yaşanan krizlerle bazı alışkanlıkların değiştiğini söyledi.

Zengin, Afganistan, Irak ve Suriye'de yıllardır savaşın devam etmesinin yanı sıra Ukrayna ve Rusya'ya arasındaki gerilimin dünya gündeminde yer aldığına işaret ederek, yaşanan süreçlerin ekonomiyi olumsuz etkilediğini, enerji ve petrol fiyatlarını yukarıya çektiğini ifade etti.

Bu olumsuzlukların Türkiye'yi ve esnafı etkilediğini anlatan Zengin, "AK Parti, hayatını kendi emeğiyle kazanan insanların partisi. Gün ve gün gerek cebindeki paradan hayatından, zamanından fedakarlık ederek sizler gibi kardeşlerimin çalışmalarıyla gayretleriyle AK Parti bugüne geldi. Bundan sonra da böyle olacak. Bu manada tabii sadece mesleki yaşanan sorunlar değil. Ben biliyorum ki siz esnaf kardeşlerim her gün binlerce insana temas ediyorsunuz." dedi.

Zengin, 2023 yılının önemli olduğunu söyleyerek, şunları kaydetti:

"Ben o kadar 20 yıla yakın partinize çalışıyorum. Hiç önemli olmayan seçim hatırlamıyorum. Her seçim için ‘Bu en zor seçimimiz, en önemli seçimimiz.' demişizdir. Ama 2023’ün çok simgesel bir anlamı var. Türkiye için. Biz inanıyoruz ki 2023 ile beraber Türkiye bilirsiniz. Hani üç boyutlu resimler vardır eminim bakmışsınızdır üç boyutlu resimlere baktığınızda önce göremezsiniz sonra yoğun baktığınızda içinde farklı bir resim olduğunu görürsünüz. Bizim için aslında 2023 dediğimiz şey, Türkiye ile alakalı bir bir sınırı geçmeye ve üç boyutlu resme bakarak bir sınırı geçmeye dair bir ideal. Bizim açımızdan baktığınızda Türkiye'nin gerçekten müstakil bir ülke olmasıyla alakalı bir şey olarak görüyoruz. Önemli bir dönüm noktası olarak görüyoruz."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol