birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

AKP'li Şamil Tayyar: 50+1 Cumhurbaşkanımıza ve sisteme kurulan tuzaktı

AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, yüzde 50+1 tartışmasına ilişkin olarak, "Yüzde 50+1, Cumhurbaşkanımıza ve sisteme kurulan tuzaktı" açıklamasını yaptı.

SİYASET 16.11.2021 12:35
AKP'li Şamil Tayyar: 50+1 Cumhurbaşkanımıza ve sisteme kurulan tuzaktı
Abone Ol google-news

AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da dahil olduğu yüzde 50+1 tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Tayyar, cumhurbaşkanlığı seçimindeki 50+1 uygulamasının Cumhurbaşkanına ve sisteme kurulan bir tuzak olduğunu iddia etti.

Tayyar, paylaşımında, "Geçmişte karşı çıkmış, ağır eleştirilere muhatap olmuş biri olarak söz hakkım var. 50+1, Cumhurbaşkanımıza ve sisteme kurulan tuzaktı. Düzeltilebilirdi, vakti geçti. Yeni tartışma, seçimle ilişkilendirilir. Kazanmaya odaklanmalı, kazanınca biz değiştirmeliyiz" ifadelerine yer verdi.

Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı seçilme barajı hakkındaki “Yüzde 50+1’in mahsurlu olduğunu anladık” açıklaması üzerine basın toplantısı düzenleyen AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın bu düşüncesine sonuna kadar katılıyorum” demişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol