birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 16.07.2021 23:52

AKP'li Şamil Tayyar: Aradan geçen 5 yılda toplumsal destek ilk günkü kadar güçlü değil

AKP'li Şamil Tayyar, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından geçen 5 yılda partilerine desteğin düştüğünü belirtti. Tayyar, "Aradan geçen 5 yılda toplumsal destek ilk günkü kadar güçlü değilse, muhasebe/muhakeme vakti" dedi.

AKP'li Şamil Tayyar: Aradan geçen 5 yılda toplumsal destek ilk günkü kadar güçlü değil

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Şamil Tayyar, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından geçen 5 yılda partilerine desteğin düştüğünü ifade etti.

Tayyar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bu aziz millet, 15 Temmuz’da devleti ipten aldı, hain işgal girişimini önledi. 5.yıldönümünde şehitlerimizi, gazilerimizi andık, kararlılığımızı vurguladık" dedi.

AKP'li Tayyar, açıklamasında, "Şimdi… Aradan geçen 5 yılda toplumsal destek ilk günkü kadar güçlü değilse, muhasebe/muhakeme vakti" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol