birgün

7° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 08.01.2020 10:31

AKP'li Şemsettin Emir'den Erdoğan'ı kızdıracak sözler: Dilleri hakikati söylemeyen insanlardan meydana gelmiş bir yapı

AKP Edirne eski Milletvekili Şemsettin Emir, "AK Parti 17 sene sonra kulakları rahatsızlıkları duymayan, dilleri hakikati söylemeyen insanlardan meydana gelmiş bir yapıya döndü" dedi.

AKP'li Şemsettin Emir'den Erdoğan'ı kızdıracak sözler: Dilleri hakikati söylemeyen insanlardan meydana gelmiş bir yapı

Atilla Güner’le Akşam Postası canlı yayınına bağlanan Eski AKPEdirne Milletvekili Şemsettin Emir, "Bu insanlar kışı zor geçirecek. Vicdanen haykırıyorum. İnsanı soğuktan donduran tasarruf olmaz" dedi.

Edirne’de ihtiyaç sahiplerine her yıl valilik tarafından yapılan kömür yardımının azaltıldığını söyleyen Emir, AKP'de bozulmalar başladığını ve 17 sene önceki yapıyla benzerlik kalmadığını dile getirdi.

Sputnik'in haberine göre; AKP'li Şemsettin Emir, şunları söyledi:

"Bulunduğum mahalle sosyal yardıma ihtiyacı olan insanların yaşadığı bir bölge. Araştırdım ve geçen sene bir aileye 48 torba kömür yardımı yapılırken bu sene 31 torbaya düştüğünü öğrendim. Şahsen ben rahatsızlık duydum.

Bu uygulama yaklaşık olarak AK Parti iktidarıyla başladı. Her ne kadar muhalefet 'AK Parti kömür dağıtıyor oylar buradan geliyor' dese de sosyal devlet olmanın gereğidir. Hangi parti iktidarda olursa olsun bunu yapması gerekir. "

'ERDOĞAN'IN KURDUĞU 17 SENELİK GELENEK...'

"Bu sessiz yılların sesini sürekli duyan bir siyasi hareket demek ki bu sessiz yıllarını duyamayacak hale gelmiş. Tayyip Erdoğan’ın söylemleriyle, eylemleriyle onun kurmuş olduğu siyasi hareket 17 sene sonra kulakları duymayan dilleri hakikati söylemeyen kalbi rahatsızlığı duymayan insanlardan meydana gelmiş bir yapı oluşmuş öyle gözüküyor şu anda."

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız