birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 15.01.2021 08:53

AKP’li Sürmen, hem partide hem de bakanlıkta çalışıyor

AKP Trabzon Kadın Kolları Başkanı, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Merkezi’nde, ‘Gençlik Lideri’ olarak çalışıyor.

AKP’li Sürmen, hem partide hem de bakanlıkta çalışıyor


Mustafa M. Bildircin

AKP Trabzon Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen’in aynı zamanda Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi’nde, ‘Gençlik Lideri’ olarak çalıştığı belirlendi.

Genç işsizlik oranının yüzde 24,9’a ulaştığı, gençlerin iş bulma ümidinin giderek azaldığı ülkede, kamu kurumlarında görevlendirilen AKP’li isimlere her gün bir yenisi ekleniyor. AKP’de uzun yıllar aktif siyaset yapan ve halen AKP Trabzon Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten Meryem Çelenk Sürmen’in, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Merkezi’nde de ‘Gençlik Lideri’ olarak çalıştığı bildirildi.

AKP’DE AKTİF ROL

AKP Gençlik Kolları’nda görev alan, partinin Siyasi ve Hukuk İşleri Birim Başkanlığı’nda aktif görev yapan Sürmen’in bakanlığa bağlı merkezin yönetiminde bulunması, “Gençlik Merkezleri iktidarın arka bahçesi oldu” eleştirilerinin haklılığını da ortaya koydu. AKP’li Sürmen, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ndeki görevini sosyal medya hesabında da paylaştı ve AKP’deki görevini de yazdı.

CHP Trabzon Gençlik Kolları eski il başkanı ve MYK Üyesi Mustafa Erdi Çakır, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı bir birimde, iktidar partisinde hali hazırda görev yapan bir ismin görevlendirilmesinin doğru olmadığını söyledi. Benzer bir kadrolaşmanın Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde de olduğunu dile getiren Çakır, “Bu isimler sosyal medyada AKP’li kimliklerini gizleme gereği de duymuyorlar” dedi. Çakır, Gençlik Merkezleri’nde partili isimlerin değil, tarafsız isimlerin görevlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol