AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun boşanma aşamasında olduğu Ünsal Ban, suç örgütü lideri Sedat Peker ile görüştüğünü doğruladı. Ban, Peker'in, Taşkesenlioğlu'nun elinde bıçakla Ban’ı yaraladığını ileri sürerek paylaştığı videoyla ilgili iddiaları da doğruladı. Videoyu can güvenliği için gizlice çektiğini belirterek, “Peker'e videoyu ben göndermedim” dedi. Videoyu sadece arkadaşına gönderdiğini ileri süren Ban, kaydın hangi yolla Peker'e gönderildiğini bilmediğini söyledi.

AKP’li Taşkesenlioğlu’nun eşi Ünsal Ban, Sedat Peker’in iddialarını doğruladı

AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun eşi Ünsal Ban, suç örgütü lideri Sedat Peker'in 'Deli Çavuş' isimli Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile gündeme getirdiği iddialara ilişkin açıklama yaptı.

TELE 1 programcısı Enver Aysever'e açıklama yapan Ban, Sedat Peker'in, Taşkesenloğlu'nun elinde bıçakla Ban'ı yaraladığını ileri sürerek paylaştığı videoyla ilgili konuştu. Ban yaptığı açıklamada, videoyu, 'eşinin kesici aletle' saldırmasından kaynaklı gizli bir şekilde önlem olarak kayda aldığını ifade etti.

Ban, "Ben videoyu can güvenliğim için çektim, bu videoyu arkadaşıma emanet ettim. Bu videoyu Sedat Peker'e gönderilsin diye vermedim. Kim kanalıyla bu video Sedat Peker'e gitti meselesini bilmiyorum" dedi. Ünsal Ban söz konusu videoyu Sedat Peker'e kendisinin göndermediğini belirtti. Ban ayrıca, hala ölüm tehdidi aldığını ancak siyasilerden tarafından bir tehdit almadığını söyledi.

Aysever'in aktardığna göre Ünsal Ban, Sedat Peker ile telefonda görüştüğünü de doğruladı. Ban, "Sedat Peker beni aradı ben de numarayı bilmediğim için açtım ve kendisinin Sedat Peker olduğunu söyleyince ben de onunla konuştum" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker, eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun, kendisine bir sorun nedeniyle başvuran Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’i, kardeşi olan AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdiğini iddia etti. Zehra Taşkesenlioğlu’nun da Mine Tozlu’yu Way Out adlı bir finansal danışmanlık şirketine yönlendirdiğini söyleyen Peker, burada Mine Tozlu'dan 12 milyon lira danışmanlık adı altında “rüşvet” istendiğini öne sürdü ve belge paylaştı. Sedat Peker'in iddialarını doğrulayan Sineren, "Ben Sedat Peker'i eskiden tanırım ama bu bilgilere nereden ulaştığını bilmiyorum. Sadece tanışıklığımı var. Bana daha önce yaşadığım bu sıkıntılardan dolayı geçmiş olsun mesajı iletti. Sedat Peker'in yazdıklarında doğru olmayan ufak tefek şeyler var" dedi.

Sedat Peker dün yaptığı paylaşımlarda da Taşkesenlioğlu'nun yer aldığı ve Ünsal Ban'ın çektiğini iddia ettiği bir videoyu paylaşmıştı. Peker, "Ünsal Ban’la ben telefonla birkaç kez görüştüm. O da öldürüleceğini düşünüyor. Hatta eşi olan AK Parti'nin Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun evde otururlarken kendisine bıçakla saldırarak kısmen yaraladığı olaydan sonraki gizlice çekmiş olduğu görüntüleri bana yolladı" ifadelerine yer vermişti.