AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, isim vermeden Memleket Partisi'nden istifa etmesinin ardından AKP'ye katılacağı iddialarıyla gündeme gelen Mehmet Ali Çelebi'ye gönderme yaptı. Tayyar, "İsteyen istediği partiye geçebilir, nihai karar millete aittir. Lakin, bir vekil partisinden ayrılıyorsa vekilliği bırakmalıdır." ifadelerini kullandı.

AKP'li Tayyar'dan Mehmet Ali Çelebi'ye gönderme: Vekilliği bırakmalı

Geçtiğimiz yıl CHP'den istifa ederek Memleket Partisi'ne katılan bu yıl da Memleket Partisi'nden istifa eden Mehmet Ali Çelebi'nin AKP'ye katılacağı yönündeki iddialar gündemdeki yerini koruyor.

Çelebi'nin AKP'ye katılacağı yönündeki haberlere ilişkin bir yorum da AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Şamil Tayyar'dan geldi.

Tayyar, sosyal medya hesabından isim vermeden Çelebi'nin AKP'ye katılacağı iddialarına ilişkin paylaşım yaptı.

Çelebi'nin ismini vermeden tartışmaya göndermede bulunan Tayyar, "İsteyen istediği partiye geçebilir, nihai karar millete aittir. Lakin, bir vekil partisinden ayrılıyorsa vekilliği bırakmalıdır. Zira, oylar seçildiği partiye emanettir. Partiler ise gidene hain deyip geleni kutsallaştırırsa sivil siyaset zarar görür, güven azalır. Naçizane…" ifadesini kullandı.