birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

MEDYA 05.07.2021 09:40

AKP’li TV kanalı sahibi: Basın olarak işimizi yapamaz hale geldik

Sivas Belediyesi’nin AKP'li Belediye Meclis üyesi, yerel TV sahibi Hatice Kurt, sosyal medyada yaptığı paylaşımda yayınlarından ötürü 'siyasi baskı gördüklerini' söyledi ve "Basın olarak işimizi yapamaz hale geldik" açıklamasında bulundu.

AKP’li TV kanalı sahibi: Basın olarak işimizi yapamaz hale geldik

Sivas Belediyesi’nin AKP’li Belediye Meclis üyesi, yerel TV sahibi Hatice Kurt’tan “basın özgürlüğü isyanı” geldi.

Yayınlardan dolayı baskı ve tehdit gördüklerini ifade eden Sivas Belediyesi’nin AKP'li Belediye Meclis üyesi, yerel TV sahibi Hatice Kurt'un sosyal medyadaki 'basın özgürlüğü' paylaşımı şöyle:

“Kişilerin söyledikleri kişileri bağlar! Milletin konuşmasıyla, kanalı sorumlu tutanlara yazık! Basın olarak işimizi yapamaz hale geldik. Siyasal baskılar, tehditler, daha neler, neler? Basın özgürlüğü var! Son günlerde birçok basın mensubunun sıkıntısı bu. Yeter artık. Basını özgür bırakın, basın işini yapsın. Verilecek cevabınız varsa da ben hiçbir zaman kanalımda kimseye ambargo uygulamadım. Çıkın cevap hakkınızı kullanın. Tekrar söylüyorum kanala çıkıp kim ne diyorsa, onları bağlar söyledikleri. Kanalımı ya da beni değil.”

Hatice Kurt, Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'e yaptığı açıklamada ise “Benim bu ifadelerim, tek bir parti için değil hepsi için geçerli. Bütün partilere söylüyoruz; bırakın biz işimizi yapalım. Lütfen işimize karışmayın. Hakaret ve iftira olmadığı sürece bizim kanalımıza bütün herkes çıkabilir” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol