birgün

19° AÇIK

SİYASET 14.09.2020 11:22

AKP’li Ünal: Hiçbir zaman yüzde 40 bandının altına düşmedik

AKP’nin oy oranına ilişkin açıklamalarda bulunan Mahir Ünal, hiçbir zaman yüzde 40-42 bandının altına düşmediklerini, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise 52-54 bandında olduklarını öne sürdü.

AKP’li Ünal: Hiçbir zaman yüzde 40 bandının altına düşmedik

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, bir TV kanalında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

AKP’nin oy oranıyla ilgili tartışmalara değinen Ünal, her ay düzenli olarak dört anket yaptırdıklarını belirterek, “Hiçbir zaman yüzde 40-42 bandının altına düşmedik” iddiasında bulundu.

Trendleri takip ettiklerini politikalarının seçmen nezdindeki etkisine göre siyasetlerini revize ettiklerini dile getiren Ünal, Kanal 7 yayınında şu ifadeleri kullandı:

‘DEĞİŞİK FİRMALARA ANKET YAPTIRIYORUZ’

“Biz her ay düzenli olarak dört anket yaptırırız, değişik anket firmalarına. Sahadan sürekli olarak hem seçmen algısı hem seçmen davranışı hem seçmenin talepleri, hassasiyetleriyle ilgili Ar-Ge Başkanlığımız her ay düzenli olarak araştırma yaptırır. Biz trendleri izleriz ve trendlerle olayların ve bizim politikalarımızın seçmen nezdindeki etkisini görür ona göre siyasetimizi revize ederiz, ona göre politikalarımızı yeniden gözden geçiririz. Hiçbir zaman yüzde 40-42 bandının altına düşmedik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de 52-54 bandındayız.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız