birgün

4° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 29.11.2020 16:54

AKP’li vekil: Avrupa’da parayla bile tedavi olunmuyor, biz her hafta hastane açıyoruz

AKP Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, büyük gelişmiş ve Avrupa ülkelerinde yaşayanların pandemi sürecinde parasıyla bile tedavi olamadığını ve ilaç alamadığını savunarak, “Allah’a hamdolsun sağlık alt yapısı gelişmiş bir Türkiye var. Her hafta bir hastane açıyoruz” dedi.

AKP’li vekil: Avrupa’da parayla bile tedavi olunmuyor, biz her hafta hastane açıyoruz

Kırıkkale Valiliği tarafından başlatılan “En Güzel Köy Benim Köyüm” projesi kapsamında Çelebi ilçesine bağlı Karacaağaç köyünde düzenlenen törende konuşan AKP Milletvekili Ramazan Can, Türkiye başta olmak üzere tüm dünyanın pandemi süreci yaşadığını söyledi.

Türkiye’nin sağlık altyapısının geliştiğini öne süren Can, “Sözde büyük ülkeler, sağlık altyapısı olmayan ülkeler biçare. Basından da izliyorsunuz cenazeler ortada, hastalar parasıyla tedavi olamıyor, ilaç bulamıyor. Avrupa ve Amerika Birleşik Devleti (ABD) de buna dâhil. Allah’a hamdolsun sağlık altyapısı gelişmiş bir Türkiye var. Bu sağlık altyapısı sosyal güvenlik kapsamında bütün insanlarımızı kuşattı. Tedavide cebinden bir kuruş dahi çıkmadan pandemi sürecini yürütüyoruz. Allah’a hamdolsun iyi de gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘HER HAFTA BİR HASTANE AÇIYORUZ’

Pandemi kurallarına riayet edilmesi gerektiğini anlatan Can, şunları kaydetti:

“Devlet kuralları koyacak, biz de o kurallara uyacağız. Şu anda hastanelerde neredeyse yoğun bakım üniteleri dolmak üzere, bu manada daha tedbirli olmak zorundayız. Bu Covid-19 sürecinde esnek çalışma ve çalışanların da azalmasına rağmen dünyada ekonomileri etkiledi. Ekonomiler küçüldü. Allah’a hamdolsun bu süreçte dahi Türkiye askeri operasyonlar yaptı. Devasa yatırımlara da devam ediyor. Her hafta bir hastane açıyoruz Allah’a hamdolsun. Bunlar sizlerin vermiş olduğu vergilerle oluyor. Tüyü bitmemiş bir yetimin hakkını savunan bir iktidar sayesinde oluyor. Bugün burada Kırıkkale’nin Çelebi ilçesine bağlı Karaağaç köyüne yatırım yapan devlet işte milletiyle buluşuyor. Bu Cumhurbaşkanımızın riyasetinde oluyor.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız