birgün

25° AZ BULUTLU

AKP’li vekil Cübbeli Ahmet’i Ali Erbaş’a şikayet etti

AKP İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, "Cübbeli Ahmet" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'yü Diyanet İşleri Başkanlığı'na şikayet etti. Ayrım, "Son günlerde Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü ‘nün milli birlik ve beraberliğimize zarar verecek açıklamalarını şiddetle kınıyorum" dedi.

SİYASET 08.02.2022 17:31
AKP’li vekil Cübbeli Ahmet’i Ali Erbaş’a şikayet etti
Abone Ol google-news

AKP İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, kamuoyunda "Cübbeli Ahmet" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'ye tepki göstererek, Ali Erbaş'a şikayet etti.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan AKP'li Ayrım, Ünlü'yü "Milli birlik ve beraberliğimize zarar verecek ifadeler kullandığı" gerekçesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı’na şikayet etti.

Ayrım, Ünlü'nün "Siyonist’le çarpışmayıp sâdece Müslümanlarla savaşan ve onların vatanlarını işgal eden İran’la dost olmasının Ehl-i Sünnet’e ve devletimize ne büyük hainlik anlamına geldiğini idrak etmiştir" sözlerine tepki gösterdi.

akp-li-vekil-cubbeli-ahmet-i-ali-erbas-a-sikayet-etti-978267-1.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a seslenen AKP'li vekil, "Bu talihsiz açıklamalardan dolayı Diyanet İşleri Başkanlığınızın hassasiyeti göstereceğinden şüphemiz yoktur" dedi.

AKP'li vekil Ayrım'ın açıklaması şöyle:

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol