birgün

-1° HAFİF KAR YAĞIŞLI

GÜNCEL 23.11.2021 12:16

AKP'li vekil krize çözümü buldu: Ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, artan gıda fiyatlarının ardından yoksullukla boğuşan yurttaşlara önerilerde bulunarak, "Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız" dedi.

AKP'li vekil krize çözümü buldu: Ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, artan gıda fiyatlarına ilişkin yurttaşlara önerilerde bulundu.

Alım gücü düşen yurttaşa tasarruf önerisinde bulunan AKP'li vekil, "Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız" ifadelerini kullandı.

Katıldığı bir televizyon kanalında konuşan Demirbağ şunları kaydetti:

"Ekonomik sıkıntı çekebiliriz. Bizim gideceğimiz bir yer yok, öncelikli olan vatandır. Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız. Kış günü turfanda sebzeleri kullanmak zaten sağlığa da çok faydalı değil. Bunlara, bu fırsatçılara tefecilere, bu fırsatı vermeyelim derim ben."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol