birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 18.09.2019 11:28

AKP’li vekil Yıldız'ın abisi tutuklandı

Suruç’ta seçim turunda çıkan kavgada 4 kişi öldüğü olayla ilgili AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın abisi Enver Yıldız tutuklandı. Kaynak: AKP’li vekilin abisi tutuklandı!

AKP’li vekil Yıldız'ın abisi tutuklandı

Urfa’nın Suruç ilçe merkezinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının silahlı saldırısı sonucu çıkan ve daha sonra yaralıların kaldırıldığı hastanede devam eden, 4 kişinin öldüğü 8 kişinin yaralandığı olayla ilgili aranan AKP'li vekilin ağabeyi şüpheli Enver Yıldız teslim oldu. Yıldız, tutuklandı.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, 15 aydır firari olarak saklanan Enver Yıldız, dün (17 Eylül) yakını ve aşiretine mensup yaklaşık 50 kişi ile Şanlıurfa Adliyesi'ne gelerek teslim olmuştu.

Yıldız savcılık ifadesi ardından “adam öldürme ve yaralama” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ŞENYAŞAR AİLESİ OTURMA EYLEMİ YAPMIŞTI

Saldırıda eşi Hacı Esvet Şenyaşar ve oğulları Celal Şenyaşar ile Adıl Şenyaşar’ı kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar, yargı sürecinde ilerleme olmadığı iddiasıyla geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Adliyesi önünde oturma eylemi başlatmıştı. Saldırıda AKP’li vekil Yıldız’ın kardeşi Mehmet Şah Yıldız da yaşamını yitirmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız