birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 14.04.2021 00:48

AKP'li vekilden koronavirüs tedavisi gören müftüye hastane ziyareti

AKP Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Ankara Şehir Hastanesi'nde yatan Erzincan Müftüsü Burhan Çakır'ı ziyaret edip, "Covid rahatsızlığı nedeniyle tedavisi devam eden değerli Ercincan müftümüze geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk" diye paylaşımda bulundu. Tepkiler üzerine paylaşımını silen Karaman, koronavirüs hastası ibaresini sehven kullandığını belirtip, "Negatife döndükten sonra ziyaret ettik" dedi.

AKP'li vekilden koronavirüs tedavisi gören müftüye hastane ziyareti

AKP Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Ankara Şehir Hastanesi’nde yatan Erzincan Müftüsü Burhan Çakır’ı ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin görüntüyü sosyal medyadan paylaşan Karaman, “Kıymetli hocamız Sayın Prof. Dr. Selami Akkuş ile birlikte Covid rahatsızlığı nedeniyle Ankara Şehir Hastanesinde tedavisi devam eden, değerli Ercincan müftümüz Sn. Burhan Çakır beye geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Kendisine rabbimden acil şifalar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

AKP’li Karaman, gelen tepkiler üzerine paylaşımı kaldırıp açıklama yaptı. Karaman, paylaşımında il müftüsü Burhan Çakır’ın COVID hastası olmayıp rehabilitasyon tedavisinde olduğunu, açıklamasındaki Covid hastası ifadesini sehven kullandığını söyledi.

akp-li-vekilden-koronavirus-tedavisi-goren-muftuye-hastane-ziyareti-864252-1.

Karaman şu açıklamayı yaptı;

"Ankara Şehir Hastanesi – Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde Covid hastalığı geçirdikten sonra hastalarımızın yaşadığı nörolojik veya akciğer sorunlara bağlı hareket sistemi veya yürüme sorunlarına yönelik post-covid rehabilitasyon servisi bulunmaktadır. Belirtilen serviste Pcr (-)’leşen, ancak yürüme ve solunum sorunları nedeniyle rehabilitasyonu gereken hastalar yatırılmaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde aktif covid hastası bulunmamaktadır. Covid sonrası rehabilitasyon gerçekleştirilmektedir. Ziyaret edilen hasta da aktif covid hastası olmayıp, rehabilitasyon amaçlı takip edilmektedir. İl Müftümüz Sayın Burhan Çakır’ın Covid hastalığı negatife döndükten sonra Ankara Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde ziyaretimiz gerçekleşmiştir. Sayfamızda daha önce yaptığımız paylaşımda İl Müftümüzün durumu hakkında Covid hastası ibaresi sehven kullanılmıştır. Erzincan İl Müftümüz Sayın Burhan Çakır’a ve tüm hastalarımıza Rabbimden şifalar diliyorum."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol