birgün

11° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

AKP’li vekilden 'seçim fetvası'

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı peygambere benzettiği açıklaması ile tepki çeken AKP Ordu Milletvekili Yediyıldız, 2023 seçimlerinde kullanılacak her 'oy'un, "kılınmayan namazdan, tutulmayan oruçtan, gidilmeyen hacdan" daha önemli olduğunu söyledi.

SİYASET 23.09.2021 10:36
AKP’li vekilden 'seçim fetvası'
Abone Ol google-news

AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı peygamber yerine koyan ve tepki çeken açıklamalarının ardından yaptığı yeni açıklamada, bu kez de 2023 seçimlerinde verilecek oyun hesabının namaz kılmamaktan, oruç tutmamaktan daha fazla olduğunu söyledi.

Cumhuriyet’ten Cemil Ciğerim’in aktardığına göre, Yediyıldız önceki gün katıldığı bir etkinlikte 2023 seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kabataş ilçesinde partililerle bir araya gelen Yediyıldız, 2023 seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamada, “Biz Elhamdülillah Müslümanız. Bugün geldik, yarın gideceğiz. Gittiğimizde de yaptıklarımızın hesabını vereceğiz. Zannetmeyin ki ben verdiğim oyun hesabını vermeyeceğim. Samimiyetle söylüyorum daha fazla vereceksiniz. Kılmadığınız namazdan, tutmadığınız oruçtan, gitmediğimiz hacdan daha fazla vereceksiniz” diye konuştu.

ERDOĞAN’A PEYGAMBER BENZETMESİ YAPMIŞTI

Şenyıldız, geçen ay katıldığı bir nikâhta yaptığı konuşmada da “Sayın Cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden de defteri vermek istemiyorum” ifadelerini kullanmıştı. Muhammed Peygamber'in "hayatı boyunca yerine getirdiği örnek davranışlar ve yol gösterici sözlerinin bütünü" anlamına gelen “sünnet” kavramının AKP’li vekil tarafından bu şekilde kullanılması büyük tepki çekmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Alpay Antmen de görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşmış, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı konuyla ilgili açıklama yapmaya çağırarak, “AKP Ordu Milletvekili Şener Yediyıldız, Recep Tayyip Erdoğan’ı peygamber ilan etti! Nikâh töreninde ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden nikâh defterini vermek istemiyorum’ diyor. Her konuda konuşan Diyanet Başkanı Ali Erbaş bu konuda da konuşacak mısın?” ifadeleriyle tepki göstermişti.

Yediyıldız, tepkiler üzerine özür dilemişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun