AKP’li Yıldız ile Bilal Erdoğan arasındaki ‘yer kapatma’ sohbeti haberlerine erişim engeli

08.05.2019 15:28 GÜNCEL
Beyoğlu Belediye Başkanı AKP’li Haydar Ali Yıldız ile Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın ‘yer kapatma’ sohbetine ilişkin haberlere Bilal Erdoğan’ın talebi üzerine erişim engeli getirildi. Gazetemizin de yer aldığı birçok haber sitesinin haberlerine getirilen erişim engeli kararına gerekçe olarak, “Söz konusu linklerde talep edene karşı hakaret içeren paylaşımlar yapıldığı, kişilik haklarına ağır saldırı teşvik […]

Beyoğlu Belediye Başkanı AKP’li Haydar Ali Yıldız ile Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın ‘yer kapatma’ sohbetine ilişkin haberlere Bilal Erdoğan’ın talebi üzerine erişim engeli getirildi.

Gazetemizin de yer aldığı birçok haber sitesinin haberlerine getirilen erişim engeli kararına gerekçe olarak, “Söz konusu linklerde talep edene karşı hakaret içeren paylaşımlar yapıldığı, kişilik haklarına ağır saldırı teşvik ettiği, şeref, haysiyet ve onuruna yönelik fevkalade ağır hakaret ve saldırı içeriğinden dolayı bu sayfalara erişimin engellenmesini talep etmiştir. Dilekçe ve ekleri ile talebe konu internet haberleri incelendiğinde özetle, söz konusu linklerde talepte bulunanın kişilik haklarının edildiği anlaşıldığından talebin kabulüne karar verilmiştir” denildi.

“BİR İKİ YER ALDIK MI YETER BİZE”

AKP’nin Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan arasında geçen ilginç bir konuşma kameralara yansımıştı. Görüntülerde Yıldız’ın Bilal Erdoğan’a kentsel dönüşümü hatırlatarak “Bakalım şu dönüşümden de bir kaç şey yapabilirsek, bir şey kalırsa bize…” dediği görülmüş, Erdoğan da “Projede var değil mi” diye sormuştu. Yıldız’ın bu soruya yanıtı ise “Olmasa da bir iki yer bina olarak aldık mı yeter bize” olmuştu.