birgün

8° AZ BULUTLU

AKP’li Yıldız, ‘Kendimi affedemedim’ diyen Fakıbaba’yı hedef aldı

Yakınları Şenyaşar ailesine yönelik cinayetlerden tutuklanan AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, ‘Kendimi affedemedim’ diyen AKP’li Eşref Fakıbaba’yı ismini anmadan hedef aldı. Yıldız, “Siyaset arenasında ve toplum nezdinde karşılığı kalmayan başka siyasi parti arayışı içerisinde olan iki yüzlü siyasetçinin PKK bağlantıları net olan aileyi zavallı gibi göstermesinden utanç duyuyorum” sözlerini sarf etti.

SİYASET 26.04.2022 12:02
AKP’li Yıldız, ‘Kendimi affedemedim’ diyen Fakıbaba’yı hedef aldı
Abone Ol google-news

Şenyaşar ailesine yönelik 2018'deki saldırıdan sonra 'terör olayı' ifadelerini kullanan AKP Milletvekili Eşref Fakıbaba, kendini affedemediğini söyledi. AKP’li Fakıbaba’ya; korumaları ve yakınları Şenyaşar ailesinin öldürülmesinden tutuklanan AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız tepki gösterdi. Fakıbaba’ya isim vermeden tepki gösteren Yıldız, “Siyaset arenasında ve toplum nezdinde karşılığı kalmayan başka siyasi parti arayışı içerisinde olan iki yüzlü siyasetçinin PKK bağlantıları net olan aileyi zavallı gibi göstermesinden utanç duyuyorum. Bu entrikalar ve oyunlar Reisimiz,Bayrağımız ve Vatan sevgimizden vazgeçirtemez” şeklinde konuştu.

FAKIBABA’NIN AÇIKLAMALARI

Şenyaşar ailesinden 3 kişinin öldürülmesi hakkında konuşan Fakıbaba, "HDP'ye oy vermek ayıp değildir. 'Terör olayı' dediğim için kendimi affedemedim" ifadelerini kullanmıştı.

Gazeteci İsmail Saymaz’a konuşan Fakıbaba, şunları belirtmişti:

"Ben ne hakimim, ne savcıyım, ne avukatım. Vicdanımın sesini dinledim. Bana terör olayı olarak anlatılmıştı. Ben de dedim ki 'PKK yapmış.' Bakandım, o zaman. Bana göre bu, devlet adamına yakışır konuşma olmadı. Ama bana öyle söylendi, ben de öyle bir ifadede bulundum. Keşke söylenmeseydi, keşke öyle bir ifadede bulunmasaydım. İki gün sonra baktım ki, Allah rahmet eylesin, bu adamların dükkanına gitmişim. Devletin bakanıyım. Adamlar PKK'lı olsa bana birşey yapmaları lazımdı. Beni güler yüzle uğurlamışlar. Sonradan belli oldu. Bunlar PKK'lı değil, HDP'ye oy veren vatandaşlar. Buna saygı duyarım. HDP'ye oy vermek ayıp değildir. 'Terör olayı' dediğim için kendimi affedemedim."

NE OLMUŞTU?

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın korumaları ve yakınları seçim çalışmaları sırasında işyerlerini ziyaret ettiği Şenyaşar ailesine saldırmış, başlayan olaylarda Celal, Adil, Mehmet, Fadıl ve Ferit Şenyaşar kardeşler çeşitli yerlerinden yaralanmıştı. AKP'li Yıldız'ın yakınları Suruç Devlet Hastanesi’nde de saldırılarını sürdürmüş, ağır yaralı Celal ve Adil Şenyaşar ile hastaneye çocuklarını ziyarete giden baba Hacı Esvet Şenyaşar eşi Emine Şenyaşar’ın gözleri önünde linç edilerek katledilmişti. Olaylarda AKP'li milletvekilinin ağabeyi Mehmet Şah Yıldız da bulunamayan bir silahtan çıkan mermi ile yaşamını yitirmişti.

Öte yandan AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın ağabeyi Celal Yıldız'ın da aralarında olduğu 4 kişi geçtiğimiz günlerde tutuklanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol