Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, adıyla yaptırdığı caminin temel atma töreninde, “Okul yaptıracaktık bakanlığa proje beğendiremedik” dedi.

AKP'li Zeybekci'den bakanlığa eleştiri

Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci tarafından yaptırılan ve kendi adını taşıyan caminin temel atma töreni Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın katılımı ile gerçekleşti.

Zeybekci törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bazı dostlarımız dediler ki; her tarafta cami çok, okul yaptır. İleride onu da yaptırırız inşallah. Önceden bir denemiştik ama… Dönemin Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz şahittir. Bakanlığa bazı şeyleri beğendiremedik. Burada cami gerekli. Cami ile akademi o kadar iç içe gelmeli de cemaatle dolmasını sağlayacak ruh burada oluşmalı. Burası ile ilgili mimari de Semerkant, Horasan, Taşkent kültürünün izlerini taşısın istedik. Buradan yetişenler Hoca Ahmet Yesevi'nin talebeleri gibi bu coğrafyayı da ışığıyla aydınlatsın."

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da "Camilerimizi mutlaka namazdan önce, namazdan sonra ders yapılan bir mektep haline getirmek istiyoruz. O yüzden milletimizi camilerimize bekliyoruz. Namaz öncesi, namaz sonrası hocalarımızın yaptığı cami derslerinden istifade etmeye davet ediyoruz insanlarımızı. Bu bir fırsattır. Yaşımız kaç olursa olsun. Peygamber Efendimiz böyle buyuruyor." dedi.

Erbaş, üniversitelerdeki eksik olan camilerin hızla tamamlandığını, bu konuda rektörlerin taleplerinden mutluluk duyduklarını dile getirdi.