birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 04.08.2020 16:53

AKP’liler Kızılay çatısı altında yardım paketi dağıttılar!

Kızılay’ın Kurban Bayramı için hazırladığı yardım paketlerini AKP Selçuk İlçe Teşkilatı dağıtmasına yurttaşlar tepki gösterdi.

AKP’liler Kızılay çatısı altında yardım paketi dağıttılar!

AYCAN KARADAĞ

İzmir’de AKP Selçuk İlçe Teşkilatı, Kızılay çatısı altında Kurban Bayramına bir gün kala ihtiyaç sahibi yurttaşlara yardım paketi dağıttı. AKP Selçuk İlçe Başkanı Selim Girbiyanoğlu, yardım paketlerini ilçe yönetim kurulu üyeleri, AKP Kadın Kolları ile AKP Gençlik Kolları ile birlikte dağıttı.

Kızılay çatısı altında toplanan yardım paketlerini yurttaşların ev ve işyerine giderek dağıtan AKP’li Girbiyanoğlu, yardım dağıtımının ardından kendi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı. Girbiyanoğlu, "Türkiye'de ve dünyada, insani yardım hizmeti denince akla ilk gelen kuruluşların başında yer alan ve gururumuz olan Türk Kızılayı’mıza, müstesna günlerden olan bu güzel Arefe gününde, ilçemizde yaptığı bu değerli çalışma için çok teşekkür ediyorum. Emeklerinize, yüreğinize sağlık” ifadelerini kullandı.

Girbiyanoğlu'na, Kızılay üzerinden yapılan siyaset nedeniyle ilçe kamuoyu da tepki gösterildi. Yardım kuruluşu olan Kızılay'ın AKP'nin arka bahçesi olarak kullanılmasına tepki gösteren yurttaşlar, sosyal medya hesaplarından Girbiyanoğlu’na tepkilerini dile getirdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız