birgün

18° KAPALI

GÜNCEL 15.09.2019 11:58

AKP'liler 'yerli ve milli' olarak sundukları BiP'i tercih etmiyor: Bakanlıklar arasında WhatsApp grupları var

AKP'liler 'yerli ve milli' olarak sundukları BiP'i tercih etmiyor: Bakanlıklar arasında WhatsApp grupları var

AKP'nin WhatsApp uygulamasına karşılık "yerli ve milli" adı altında kullanıma sunulan BiP yazılımını tercih etmediği ortaya çıktı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Bakanlıklar arasında WhatsApp grubu var! Bana söylenen aylar süren şeyleri 10 dakikada uygulamaya geçirebiliyoruz” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Büyükşehir Belediye Başkanları ile bir araya gelmiş, Erdoğan'ın görüştüğü büyükşehir belediye başkanlarının, daha rahat iletişim için ortak bir WhatsApp grubu kuracağı bildirilmişti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sınırdaki askerlerle yaptığı görüntülü bağlantıyı “Lütfen dikkatlerden kaçmasın. Bu bağlantı yerli ve milli yazılım BİP ile yapıldı” mesajıyla duyurmuştu.

Ancak ortak paylaşımlara WhatsApp ile devam edildiği ortaya çıktı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız