birgün

11° AZ BULUTLU

GÜNCEL 07.12.2018 11:50

AKP medyasında paranoya: Sarı yeleklerde yüzde 80 indirim var

AKP medyasında paranoya: Sarı yeleklerde yüzde 80 indirim var

Fransa'daki sarı yelekliler protestoları üzerine, Türkiye'de AKP'ye yakın medya ilginç haberler yapmaya başladı.

Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Fatih Tezcan, Fransa'da akaryakıt zamlarıyla başlayan protestoların simgesi haline gelen sarı iş yeleklerinde indirim yapıldığını iddia etti. Tezcan, eylemlerin başladığı 17 Kasım tarihinden itibaren Türkiye'de bu yelekleri alan herkesin terör şüphelisi olduğunu söyledi.

Bunun üzerine AKP'ye yakın Haber 7 sitesi de 'özel' bir haber yaparak "Sarı yelek' Türkiye'de yüzde 80 gibi akıl almaz bir indirim rakamı ile satışa çıktı" başlığını kullandı.

Haber 7'nin haberinde "Yeleğin 5 TL gibi bir fiyata satıldığını görenler alışveriş sitesine büyük tepki gösterdi. Sarı yeleklerde yapılan indirime anlam veremeyen vatandaşların, "Birileri Türkiye'de de Sarı yelek eylemlerini başlatmaya çalışıyor" yorumları dikkat çekti" gibi ifadeler kullandı.

Alıcılardan birinin bin adet sarı yelek satın aldığını iddia eden Haber 7, kullanıcıların tepkisi sonrası alışveriş sitesinin sarı yelek satışını kaldırdığını yazdı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız