birgün

1° KAR YAĞIŞLI

AKP' milletvekili İmran Kılıç hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AKPKahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç'ın tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi'nde vefat ettiğini bildirdi.

GÜNCEL 18.11.2021 21:35
AKP' milletvekili İmran Kılıç hayatını kaybetti
Abone Ol google-news

AKP Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç tedavi gördüğü Ankara Şehir hastanesinde vefat etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kahramanmaraş milletvekili, ilim ve irfan adamı değerli ağabeyimiz İmran Kılıç, tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesinde hayata veda etti. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, dostlarına ve Kahramanmaraş halkına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun" dedi.

İmran Kılıç'ın kendi ifadeleriyle özgeçmişi şöyle:

"1957 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlkokul,ortaokul ve İmam-Hatip Lisesini aynı ilde bitirdi. Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamladı. Askerliğini yedek subay olarak İstanbul’da yaptı.

Birçok ilçe ve illerde, ilçe ve il müfütüsü olarak görev yaptı. İrşad ve idarecilik görevlerinin yanında, eğitim öğretim faaliyetlerini de sürdürdü, yurtdışı görevlerinde bulundu. Birçok gazete, dergi ve sitelerde yazı ve şiirleri yayınlandı. Radyo ve televizyonlarda programlar yaptı. Konferans ve panellere konuşmacı olarak katıldı.

Evli ve üç çocuk babası olup, Arapça bilmektedir."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol