birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 28.06.2020 08:56

AKP Milletvekili Yavuz’u eleştiren gazeteciler ifade verdi

AKP Milletvekili Yavuz’u eleştiren gazeteciler ifade verdi

HABER MERKEZİ

“Medya güzellikleri yansıtmıyor” sözleri nedeniyle AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’a tepki göstermek amacıyla ‘İyi ki varsın’ manşetiyle çıkan Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi yöneticileri ifade verdi.

Milletvekiline özel gazete tasarlayan Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mustafa Sarı, Yazı İşleri Müdürü Sedat Balta ve Haber Müdürü İsmail Erken’in ‘İyi ki Varsın’ haber nedeniyle ‘görevi başındaki kamu görevlisine hakaret ve iftira’ iddiasıyla ifadesi alındı.

Haber Müdürü İsmail Erken, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: “15.06.2020 tarihindeki ‘İYİ Kİ VARSIN’ başlıklı haberimin ardından; sabah saatlerinde, ‘Görevi başındaki kamu görevlisine hakaret ve iftira’ suçlaması ile ifadem alındı ve serbest bırakıldım. Desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.”

Sakarya’da günlük olarak yayın yapan Adapazarı Akşam Haberleri gazetesi, “Medya güzellikleri yansıtmıyor” diyen AKP Sakarya Milletvekili ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’a yanıt olarak birinci sayfasında ‘İyi ki Varsın!’ manşetiyle çıkarak Yavuz’u protesto etmişti. Gazetenin birinci sayfasında yer alan bütün haberlerde Ali İhsan Yavuz eleştirilmişti.

akp-milletvekili-yavuz-u-elestiren-gazeteciler-ifade-verdi-749640-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol