birgün

14° PARÇALI BULUTLU

AKP Milletvekili Yavuz’u eleştiren gazeteciler ifade verdi

GÜNCEL 28.06.2020 08:56
AKP Milletvekili Yavuz’u eleştiren gazeteciler ifade verdi
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

“Medya güzellikleri yansıtmıyor” sözleri nedeniyle AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’a tepki göstermek amacıyla ‘İyi ki varsın’ manşetiyle çıkan Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi yöneticileri ifade verdi.

Milletvekiline özel gazete tasarlayan Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mustafa Sarı, Yazı İşleri Müdürü Sedat Balta ve Haber Müdürü İsmail Erken’in ‘İyi ki Varsın’ haber nedeniyle ‘görevi başındaki kamu görevlisine hakaret ve iftira’ iddiasıyla ifadesi alındı.

Haber Müdürü İsmail Erken, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: “15.06.2020 tarihindeki ‘İYİ Kİ VARSIN’ başlıklı haberimin ardından; sabah saatlerinde, ‘Görevi başındaki kamu görevlisine hakaret ve iftira’ suçlaması ile ifadem alındı ve serbest bırakıldım. Desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.”

Sakarya’da günlük olarak yayın yapan Adapazarı Akşam Haberleri gazetesi, “Medya güzellikleri yansıtmıyor” diyen AKP Sakarya Milletvekili ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’a yanıt olarak birinci sayfasında ‘İyi ki Varsın!’ manşetiyle çıkarak Yavuz’u protesto etmişti. Gazetenin birinci sayfasında yer alan bütün haberlerde Ali İhsan Yavuz eleştirilmişti.

akp-milletvekili-yavuz-u-elestiren-gazeteciler-ifade-verdi-749640-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol