birgün

21° AÇIK

AKP MKYK üyesi, maden ocağına karşı köylülerle ağaca sarıldı

AKP MKYK üyesi Mehmet Nil Hıdır, Muğla'’nın Seydikemer ilçesinde hayvanların otlak alanına mermer ocağı ruhsatı verilmesini istemeyen köylülere destek verdi. AKP'li Hıdır, köylülerle birlikte 700-800 yaşındaki anıt ağaca sarılarak çalışmalara tepki gösterdi.

ÇEVRE 24.11.2021 17:42
AKP MKYK üyesi, maden ocağına karşı köylülerle ağaca sarıldı
Abone Ol google-news

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Mehmet Nil Hıdır, Muğla’nın Seydikemer ilçesinde 10 bin küçük ve büyükbaş hayvanın otlak alanına mermer ocağı ruhsatı verilmesini istemeyen yurttaşlara, anıt ağaca sarılarak destek oldu.

2019 yerel seçimlerinde partisinin büyükşehir belediye başkanlığı adayı da olan Hıdır, Seydikemer’e bağlı Çökek Köyü Çam Kurusu mevkiine, mermer ocağı ruhsatı verilmesini istemeyen köylülerin taleplerini bakanlığa ilettiğini belirtti.

Hıdır, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Muğla'nın Seydikemer İlçesi Çökek Köyünde çam kurusu denilen mevkiinde bulunan 10 bin küçük ve büyükbaş hayvanın otlak alanına mermer ocağı ruhsatı verilmesini istemiyorlar. Dereköy, Bayır, Çökek, Kıncılar halkı; 10 bin baş hayvanın otlak alanının bozulması halinde, bu köylerde geçim kaynaklarının kalmayacağını ifade ediyorlar.

Ayrıca bu bölgede bulunan 700-800 yaşındaki anıt ardıç ağaçlarının kesilmesine razı olmadıklarını ifade edip tarihi dokuya sahip çıkılmasını istiyorlar. Bu alanlara mermer ocağı ruhsatı verilmemesi ve anıt ağaçların koruma altına alınması en samimi istekleri. Bizler de 1650 metre yükseklikteki bu otlak alanları ve anıt ağaçları, muhtarımız rehberliğine ziyaret ettik ve gördük. İlgili bakanlarımıza köylerimizin bu taleplerini ilettik"

akp-mkyk-uyesi-maden-ocagina-karsi-koylulerle-agaca-sarildi-947693-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol