birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

AKP'nin 'gönül alma' planı: Partiyle bağı kalmayan siyasetçilerin desteği hedefleniyor

AKP yönetiminin temmuz ayında 'Geçmiş Dönem Belediye Başkanları Toplantısı' yapmayı planladığı ve bu toplantıda AKP'li isimlerin, partiden kopmuş siyasetçilerin 'gönlünü alacağı' ifade edildi. Partiyle bağı kalmamış isimlerden seçim sürecinde destek isteneceği belirtildi.

SİYASET 28.06.2022 10:02
AKP'nin 'gönül alma' planı: Partiyle bağı kalmayan siyasetçilerin desteği hedefleniyor
Abone Ol google-news

Geçtiğimiz hafta 'Kuruluştan Günümüze İl Başkanları' toplantısı düzenleyen AKP yönetiminin benzer bir toplantıyı temmuz ayında yapacağı ifade edildi.

Hürriyet yazarı Nuray Babacan'ın aktardığı kulis bilgisine göre, temmuz ayında gerçekleştirilecek 'Geçmiş Dönem Belediye Başkanları Toplantısı'na eski AKP'li başkanlar davet edilecek ve partiyle bağı kalmayan eski siyasetçiler kazanılmaya çalışılacak.

AKP'nin bir 'gönül alma planı' yaptığını aktaran Babacan'ın AKP kurmaylarından edindiği bilgilere göre partililer, “Yolu partiden geçmiş, herhangi bir nedenle kırılmış, darılmış ve gönül koyanlar olmuş olabilir. Bu arkadaşlarla bir araya geleceğiz” diyor. Eski partililere seçimler için destek vermeleri ve birlikte çalışma öneriliyor ve 2023 seçimlerinin en kritik seçim olduğu vurgulanıyor.

Babacan'ın "AK Parti eski belediye başkanlarını topluyor" başlıklı yazısı şu şekilde:

"AK Parti yönetimi, seçimlerde birlikte çalışmak amacıyla eski il başkanları ve eski belediye başkanlarıyla toplantı düzenliyor. Bir süreden beri partiyle bağı kalmayan eski siyasetçileri yeniden kazanma ve seçim sürecinde desteklerini sağlama hedefleniyor.

‘KURULUŞTAN Günümüze İl Başkanları’ adı altında geçen hafta AK Parti Genel Merkezi’nde yapılan toplantının bir benzeri, temmuzda gerçekleştirilecek. AK Parti, ‘Geçmiş Dönem Belediye Başkanları Toplantısı’ yapmayı planlıyor. Eski AK Partili başkanlar Ankara’da yapılacak toplantıya davet edildi. Toplantıyı Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı organize edecek.

GÖNÜL ALMA PLANI

AK Parti kurmayları, “Yolu partiden geçmiş, herhangi bir nedenle kırılmış, darılmış ve gönül koyanlar olmuş olabilir. Bu arkadaşlarla bir araya geleceğiz” dedi. Eski partililere seçimler için destek vermeleri ve birlikte çalışma öneriliyor. 2023 seçimlerinin en kritik seçim olduğu vurgulanıyor."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol