birgün

10° AÇIK

AKP'nin provokatif afişine CHP'den suç duyurusu!

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, AKP Nazilli Gençlik Kolları tarafından asılan pankart hakkında, millet ittifakı partilerini terörle ilişkilendirildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

SİYASET 04.02.2023 00:16
AKP'nin provokatif afişine CHP'den suç duyurusu!
Abone Ol google-news

Aydın Nazilli'de AKP'nin astığı afiş nedeniyle CHP suç duyurusunda bulundu.

AKP Gençlik Kolları, Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir binaya tepki çeken bir afiş astı. Afişte Millet İttifakı'nın yuvarlak bir masa etrafında toplanmasının karikatürize edilmiş görüntüsünde; silah 'görseli' ile terör ilişkilendirmesi yapıldı.

CHP'DEN SUÇ DUYURUSU

Bunun üzerine CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül afişin asıldığı alana giderek açıklama yaptı.

Bülbül açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aydın Nazilli'de yapacağı miting öncesi her seçim sürecinde olduğu gibi provokasyon dolu bir olay yaşandı. AKP Nazilli Gençlik Kolları, Altılı Masa'yı terörle suçlayan çirkin bir pankart astı. Gider ayak bu milleti daha ne kadar böleceksiniz. Ülkenin yarısından fazlasını temsil eden sayın genel başkanları terörle suçlamak haddinize mi? Bu ucube, akıl dışı, zihniyet çürüklüğünün dışa vurumu olan pankart oradan derhal indirilmelidir” dedi.

CHP’li Bülbül, ayrıca afişle ilgili Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol