birgün

0° HAFİF KAR DUŞU

AKP'nin sözleşmeliye kadro düzenlemesi: 35 bin din görevlisi kadroya geçecek

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 'sözleşmeli personele kadro' düzenlemesinden din görevlileri de yararlanacak. 35 bine yakın sözleşmeli din görevlisi, kadroya geçecek.

GÜNCEL 10.12.2022 11:25
AKP'nin sözleşmeliye kadro düzenlemesi: 35 bin din görevlisi kadroya geçecek
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ‘kamuda 3 yılı dolmuş sözleşmeli personelin kadroya geçiş yapabileceği’ düzenlemeye göre 35 bin din görevlisine kadro verilecek.

NTV'nin haberine göre, Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, "Yaklaşık 35 bin din görevlisi kardeşimiz bu vesileyle kadrolarına kavuşmuş oldular. Sözleşmeli statüde olan kardeşlerimizin kadroya geçmeleri de memnuniyet verdi. Çünkü haksızlıklar vardı" dedi.

KAPSAM DIŞI KALAN PERSONELE KADRO TALEBİ

Sözleşmeli din görevlerinin örgütlü olduğu Diyanet-Sen, düzenlemeden memnun. Genel Başkan Ali Yıldız, özellikle müftülüklerde görevli olan ve kapsam dışı kalan 6 bine yakın personelin de kadroya alınmasını istedi.

Yıldız, '"Sözleşmeli pozisyonda çalışıp kadroda kapsam dışı kalan personelimiz yok. Artık sıra fahri ve vekil olarak çalışan kardeşlerimizin kadrolarına kavuşmaları için taleplerimizi yineliyoruz. Bu kardeşlerimiz yetersiz şartlar altında görevlerini yapıyorlar" açıklamasında bulundu.

Yıldız, 15 Ocak 2023'te yürürlüğe girecek olan 3600 ek gösterge düzenlemesini de hatırlattı. Ve Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki idari hizmetler personelinin de düzenlemeden yararlanması çağrısı yaptı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol