AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 'sözleşmeli personele kadro' düzenlemesinden din görevlileri de yararlanacak. 35 bine yakın sözleşmeli din görevlisi, kadroya geçecek.

AKP'nin sözleşmeliye kadro düzenlemesi: 35 bin din görevlisi kadroya geçecek

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ‘kamuda 3 yılı dolmuş sözleşmeli personelin kadroya geçiş yapabileceği’ düzenlemeye göre 35 bin din görevlisine kadro verilecek.

NTV'nin haberine göre, Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, "Yaklaşık 35 bin din görevlisi kardeşimiz bu vesileyle kadrolarına kavuşmuş oldular. Sözleşmeli statüde olan kardeşlerimizin kadroya geçmeleri de memnuniyet verdi. Çünkü haksızlıklar vardı" dedi.

KAPSAM DIŞI KALAN PERSONELE KADRO TALEBİ

Sözleşmeli din görevlerinin örgütlü olduğu Diyanet-Sen, düzenlemeden memnun. Genel Başkan Ali Yıldız, özellikle müftülüklerde görevli olan ve kapsam dışı kalan 6 bine yakın personelin de kadroya alınmasını istedi.

Yıldız, '"Sözleşmeli pozisyonda çalışıp kadroda kapsam dışı kalan personelimiz yok. Artık sıra fahri ve vekil olarak çalışan kardeşlerimizin kadrolarına kavuşmaları için taleplerimizi yineliyoruz. Bu kardeşlerimiz yetersiz şartlar altında görevlerini yapıyorlar" açıklamasında bulundu.

Yıldız, 15 Ocak 2023'te yürürlüğe girecek olan 3600 ek gösterge düzenlemesini de hatırlattı. Ve Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki idari hizmetler personelinin de düzenlemeden yararlanması çağrısı yaptı.