AKP Sıla'nın konserlerini iptal etti

11.08.2016 15:10 GÜNCEL

İstanbul Yenikapı’da 15 Temmuz'da düzenlenen miting ile ilgili 'Darbeye karşıyım ama Yenikapı’daki şova katılmayacağım' diyen Sıla Gencoğlu AKP'nin hedefinde. Sıla'nın İstanbul ve Bursa'da düzenleyeceği konserler iptal edildi.

Sıla 'sözlerimin arkasındayım' dedi, yandaş Sabah yine hedef gösterdi Sıla 'sözlerimin arkasındayım' dedi, yandaş Sabah yine hedef gösterdi

AA'da yer alan habere göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, 'Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun 21 ve 22 Eylül'de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde gerçekleşmesi planlanan konseri, Yenikapı mitingine ilişkin yaptığı açıklama nedeniyle iptal edildi.' dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı'ndan yapılan açıklamada ise Sıla'nın 28 Eylül'de Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosunda gerçekleşmesi planlanan konserinin iptal edildiği belirtildi.

BİR İPTAL DE ANKARA'DAN

Milliyet'te yer alan habere göre, Ankara’da bir alışveriş merkezi Sıla ile bir ay önce imzaladığı konser sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etti. AVM yetkilileri, "Yenikapı’yı şov olarak gören sanatçıya, AVM’mizde şov yapma imkanı tanımama kararı aldık" açıklamasını yaptı.