birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 21.09.2018 17:23

AKP Sözcüsü Çelik: AK Parti'nin bir yerde seçime girmemesi söz konusu değil

AKP Sözcüsü Çelik: AK Parti'nin bir yerde seçime girmemesi söz konusu değil

AKP Sözcüsü Ömer Çelik MKYK sonrası açıklamalarda bulunuyor. Çelik, "AK Parti'nin herhangi bir yerde seçime girmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Yerel seçim için her şey olağan zaman akışında devam ediyor" dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sonrası açıklama yapıyor. Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle:

BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARI

>> 'Türkiye'de her seçim bölgesinde ilde ilçede aday çıkaracak şekilde genel merkezimiz çalışmalarını sürdürüyor. Cumhur İttifakı son derece önem verdiğimiz bir siyasal mutabakat. Cumhur İttifakı'na çok önem veriyoruz. Cumhur İttifakı'na dönük bunun içerdiği ilkelerin korunması konusunda titiz özenli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. AK Parti'nin bir yerde seçime girmemesi söz konusu değil. MHP ile görüş ayrılıkları Cumhur İttifakı'nı sarsmaz. Bir takvim her an olabilir. Daha yerel seçimlere var. Tartışmalar sürüyor.

ERDOĞAN-BAHÇELİ BİR ARAYA GELECEK Mİ?

>> Her an olabilir bu. Programlarının uygunluğuna göre…

DURSUN ÇİÇEK'İN AÇIKLAMALARI

Çelik, CHP milletvekili Dursun Çiçek'in "İktidarı yargılayacak güçlerinin olmadığını söyleyen hakim, savcı ve başsavcıların olduğunu" ifadelerine ilişkin de konuştu. Çiçek, "Dursun Çiçek'in açıklamaları ahlak dışı bir tutumdur" dedi. Çelik, şunları söyledi:

"Hukuk dışı, siyaset dışı, ahlak dışı bir tutumdur. Bu zihniyete karşı uyanıklığımızı, bu zihniyetle mücadelemizi çok diri tutmalıyız. Şayet böyle başsavcılar varsa, yargı kurumlarının gerekli girişimleri yaparak hukuka bağlı olmayan, Anayasa'ya bağlı olmayan, kumpas zihniyetindeki bu başsavcıları ortaya çıkarması, görevidir"

YARGITAY'IN ENİS BERBEROĞLU KARARI

>> Yargı kararını verdi ve suçlu buldu. MİT TIR'ları kumpası çok açık bir şekilde Türkiye'nin o bölgedeki faaliyetlerini bir yabancı devletleri çıkarları adına engelleme girişimidir. Yargı suçlu bulmuştur. Uzun zamandır Türkiye'nin gündemin olan bir mesele bu. Bizim bunun dışında söyleyeceğimiz bir şey yok.

MHP'NİN AF TEKLİFİ

>> Tabii ki paketi göreceğiz. Cumhurbaşkanımız bu konuda net konuştu devlete karşı işlenen suçlar ayrı kişilere karşı işlenen suçlar ayrı. Buradaki ilkelerimizde bir değişiklik yok.'

KATAR'IN HEDİYE ETTİĞİ UÇAK

>> Devletlerin birbirlerine jestleri olur. Türkiye Cumhuriyeti'nin malıdır. Türkiye de pek çok devlete jestlerde bulunmaktadır. Katar dost ve kardeş bir ülkedir, zor zamanlarda birbirimizin yanında oluyoruz. Bunu devletlerin birbirlerine karşı olağan jestleri olarak değerlendirmek gerekmektedir.

CHP'NİN İŞ BANKASI'NDAKİ HİSSELERİ

>> Gazi Mustafa Kemal Atatürk ulusal liderimizdir onun her türlü mirası Türk milletinin ortak malıdır bir grubun değildir. CHP onun doğal mirasçısı olarak görüyor kendilerini. O zaman tek parti vardı. Atatürk'ün mirası bütün milletimizindir. Bu, Atatürk'ün mirasına karşı yapılmış bir haksızlıktır.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol