birgün

17° AÇIK

AKP Sözcüsü Çelik’ten 'siyasi cinayet' açıklaması

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun siyasi cinayet kaygısına ilişkin açıklamalarına tepki gösteren AKP Sözcüsü Çelik, “Türkiye’de siyasi cinayetlere ve faili meçhullere son verilmiştir” dedi. Çelik ayrıca Kılıçdaroğlu’nu AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef göstermekle suçladı.

SİYASET 12.10.2021 10:56
AKP Sözcüsü Çelik’ten 'siyasi cinayet' açıklaması
Abone Ol google-news

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından 'siyasi cinayet' tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, "Türkiye’de siyasi cinayetlere ve faili meçhullere son verilmiştir. 6-7 Ekim olayları hakkında ilkeli bir tavır ortaya koyamayanların kalkıp da 'siyasi cinayet' spekülasyonları yapmaları ilkesiz ve utanç verici bir sorumsuzluktur” dedi.

AKP Sözcüsü Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘siyasi cinayet kaygım var’ açıklamasına yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nu AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef göstermekle suçlayan Çelik, “CHP Genel Başkanı'nın “belli kişileri öldürmek”ten ve “siyasi cinayetler”den bahsederek Sn. Cumhurbaşkanımızı hedef göstermesi ahlaki olmayan bir tavırdır ve sorumsuzluktur. Karanlık dönemlerde planlı kurguların parçası olan bu yaklaşımın tekrar edilmesi asla kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

Çelik, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımızın önderlik ettiği güçlü siyaset sayesinde hükümetlerimiz döneminde Türkiye’de siyasi cinayetlere ve faili meçhullere son verilmiştir. Böylece siyasetin vesayet odaklarınca sistematik şekilde manipüle edildiği devir kapanmıştır. CHP Genel Başkanı'nın “belli kişileri öldürmek”ten ve “siyasi cinayetler”den bahsederek Sn. Cumhurbaşkanımızı hedef göstermesi ahlaki olmayan bir tavırdır ve sorumsuzluktur. Karanlık dönemlerde planlı kurguların parçası olan bu yaklaşımın tekrar edilmesi asla kabul edilemez.

'6-7 EKİM OLAYLARI HAKKINDA İLKELİ BİR TAVIR ORTAYA KOYAMAYANLAR…'

Ülkemize yönelik istikrarsızlaştırma siyaseti güden böylesi bir hareket, sadece Türkiye düşmanlarının beşinci kol faaliyetlerine hizmet eder. Sorumlu bir muhalefet olsaydı, böylesi iddiaları ilgili ve yetkili adli makamlara iletir, gelişi güzel ortalığa saçmazlardı. Bu ancak Türkiye’ye zarar vermekten kaçınmayan bir anlayışın ürünüdür.

6-7 Ekim olayları hakkında ilkeli bir tavır ortaya koyamayanların kalkıp da 'siyasi cinayet' spekülasyonları yapmaları ilkesiz ve utanç verici bir sorumsuzluktur..."

SİYASİ CİNAYET TARTIŞMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "siyasi cinayetler konusunda kaygılarım var" açıklaması siyasette tartışma yaratmıştı. Kılıçdaroğlu, Mersin ziyaretinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iktidardan gitmemek için her yolu deneyeceğini savunarak, "Siyasi cinayetler kaygım var" görüşünü dile getirmişti. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın da Sözcü gazetesinde yer alan röportajında "siyasi suikastler yapılacağı yönünde bizim de aldığımız duyumlar var" demişti.

Muhalefetin söz konusu açıklamalarına iktidar kanadı tepki göstermişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol