birgün

12° KAPALI

GÜNCEL 02.04.2018 18:57

AKP Sözcüsü Mahir Ünal'dan 'uyum paketi' açıklaması

AKP Sözcüsü Mahir Ünal'dan 'uyum paketi' açıklaması

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, AKP MYK toplantısı sürerken bir basın toplantısıyla gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Genel seçim öncesi Cumhurbaşkanlığı sistemine uyum için TBMM’den geçirilmesi gereken yasalar hakkındaki soruları yanıtlayan Ünal, 13 Nisan’da parti içindeki komisyonlarda bir toplantı gerçekleştireceklerini söyledi ve ekledi:

Bunun ardından 19 Nisan’da sayın genel başkanımızla bir toplantı gerçekleştireceğiz. Bu toplantının ardından takvim kesinlik kazanacaktır. Bildiğiniz gibi uyum yasalarının bir an önce görüşülmesi ve yasalaşması gerekiyor.

Ünal, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik “FETÖ ile işbirliği yapan kimse, ‘Ne istediler de vermedik’ diyen kimse mankurt odur” ifadeleri hakkında ise şöyle konuştu:

"CHP’nin sözcülerinin açıklamalarını değerlendirdiğimizde her kafadan bir ses çıkıyor. Bu partinin bir sözcüsü bir genel başkanı varsa ortak bir dilinin ve söyleminin olması gerekir ama CHP’de erken kalkan konuşuyor, kendisini göstermek ve öne çıkarmak için genel başkanımıza yönelik ağza alınmayacak çirkin iftiralar kullanıyorlar.

"CHP darbeci bir akılla hala devletin ve devletin kurumlarının milletin iradesi dışında bir irade tarafından yönetileceğini düşünüyor? CHP’nin duyduğu rahatsızlığı eski Türkiye’nin bir hastalığı olarak görüyoruz.

"CHP’nin taş üstüne taş koymadığı bu ülkede gündemi rehin almaya çalışıyor. CHP bu haliyle siyasetin gündeminden yavaş yavaş çıkıyor, tıbbın, bir patalojinin gündemine giriyor. Bu da bizi üzüyor çünkü bir bu ülkede sağlıklı bir muhalefetin olmasını isteriz."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız