birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 02.04.2018 18:57

AKP Sözcüsü Mahir Ünal'dan 'uyum paketi' açıklaması

AKP Sözcüsü Mahir Ünal'dan 'uyum paketi' açıklaması

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, AKP MYK toplantısı sürerken bir basın toplantısıyla gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Genel seçim öncesi Cumhurbaşkanlığı sistemine uyum için TBMM’den geçirilmesi gereken yasalar hakkındaki soruları yanıtlayan Ünal, 13 Nisan’da parti içindeki komisyonlarda bir toplantı gerçekleştireceklerini söyledi ve ekledi:

Bunun ardından 19 Nisan’da sayın genel başkanımızla bir toplantı gerçekleştireceğiz. Bu toplantının ardından takvim kesinlik kazanacaktır. Bildiğiniz gibi uyum yasalarının bir an önce görüşülmesi ve yasalaşması gerekiyor.

Ünal, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik “FETÖ ile işbirliği yapan kimse, ‘Ne istediler de vermedik’ diyen kimse mankurt odur” ifadeleri hakkında ise şöyle konuştu:

"CHP’nin sözcülerinin açıklamalarını değerlendirdiğimizde her kafadan bir ses çıkıyor. Bu partinin bir sözcüsü bir genel başkanı varsa ortak bir dilinin ve söyleminin olması gerekir ama CHP’de erken kalkan konuşuyor, kendisini göstermek ve öne çıkarmak için genel başkanımıza yönelik ağza alınmayacak çirkin iftiralar kullanıyorlar.

"CHP darbeci bir akılla hala devletin ve devletin kurumlarının milletin iradesi dışında bir irade tarafından yönetileceğini düşünüyor? CHP’nin duyduğu rahatsızlığı eski Türkiye’nin bir hastalığı olarak görüyoruz.

"CHP’nin taş üstüne taş koymadığı bu ülkede gündemi rehin almaya çalışıyor. CHP bu haliyle siyasetin gündeminden yavaş yavaş çıkıyor, tıbbın, bir patalojinin gündemine giriyor. Bu da bizi üzüyor çünkü bir bu ülkede sağlıklı bir muhalefetin olmasını isteriz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol