birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 30.05.2021 00:42

AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten ‘Atatürk’ paylaşımı: İmamı eleştirmeden sahiplendi!

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Atatürk’ü ‘milletin ortak değeri’ olarak tanımladı. Ancak Çelik, Atatürk’e lanet okuyan imamı eleştirmedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten ‘Atatürk’ paylaşımı: İmamı eleştirmeden sahiplendi!

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından ‘Atatürk’ paylaşımı yaptı.

Çelik, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ‘milletin ortak değeri’ olarak tanımladı ancak Atatürk’e lanet okuyan imam Mustafa Demirkan’a değinmedi.

AKP Sözcüsü Çelik, tweetinde şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul’umuzu ve ülkemizi tehdit eden düşmana karşı “geldikleri gibi giderler” diyen İstiklal Savaşı’mızın Başkomutanı, Devletimizin kurucusu, İlk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk milletimizin ortak ve yüksek değeridir.

Atatürk ve silah arkadaşlarının düşmana karşı verdiği soylu mücadeleyle ülkemiz ve milletimiz ile ezanımız, camilerimiz ve mescidlerimiz de düşman tehdidinden kurtulmuştur. Rahmet ve şükranla anıyoruz.”

ERDOĞAN’IN ÖNÜNDE LANET OKUMUŞTU

Mustafa Demirkan adlı imam, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önünde, Mustafa Kemal Atatürk'e lanet okumuştu. İmam, Atatürk'e atfen, “Öyle bir zaman geldiki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir” demiş ve kamuoyunun büyük tepkisini çekmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol