birgün

16° AÇIK

GÜNCEL 24.10.2021 22:56

AKP toplantısında il başkanının "üye yapın" çağrısına yanıt: Üye olmuyorlar, "bize yalan söylüyorsunuz" diyorlar

Gaziantep'te AKP il Toplantısında başkanın “üye yapın” çağrısı yapan AKP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci’ye bir vatandaşın; “Başkanım üye olmuyorlar, ikna edemiyoruz. Siz bize yalan söylüyorsunuz diyorlar” yanıtını verdi

AKP toplantısında il başkanının "üye yapın" çağrısına yanıt: Üye olmuyorlar, "bize yalan söylüyorsunuz" diyorlar

Gaziantep’te CHP'li Şahinbey Belediye Meclis üyesi Uğur Kalkan, AKP Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda, “üye yapın” çağrısı yapan AKP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci’ye bir vatandaşın; “Başkanım üye olmuyorlar, ikna edemiyoruz. Siz bize yalan söylüyorsunuz diyorlar” yanıtını verdiğini gösteren bir video paylaştı.

CHP'li Şahinbey Belediye Meclis üyesi Uğur Kalkan, dün düzenlenen AKP Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda çekilmiş bir videoyu, sosyal medya hesabında paylaştı.

Kalkan’ın paylaştığı videoda, AKP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci’nin kürsüde “partiye üye kazandırılması” yönünde bir konuşma yaptığı görüldü. Buna göre Özkeçeci, “Çevrenizde kim varsa eşiniz, dostunuz, hısmınız lütfen üye yapınız. Genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız üye sayısına göre zaten dünyada lider parti. Kendisi inşallah bizim sayımızla dünyaya kafa tutacak” dedi.

Videoda, bir kadının; "Başkanım olmuyorlar, olmuyorlar. Siz bize yalan söylüyorsunuz" dediği duyuldu.

Kalkan, bu videoyu şu notla paylaştı:

“AKP Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda, il başkanı üye kayıtları yapın çağrısında bulunuyor. Bir hanımefendi de ‘Başkanım olmuyorlar, olmuyorlar. Siz bize yalan söylüyorsunuz’ diyorlar, şeklinde feryat ediyor. Başka hiçbir şey söylemeye gerek yok!”

(ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol