birgün

15° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 08.04.2020 15:52

AKP ve MHP'den 'sağlıkta şiddet' teklifi

CHP'nin dün Meclis'te sunduğu ve AKP-MHP oylarıyla reddedilen 'sağlıkta şiddet' tasarısı bugün AKP tarafından Meclis'e sunuldu

AKP ve MHP'den 'sağlıkta şiddet' teklifi

CHP'nin "sağlıkta şiddet" teklifinin gündeme alınmasını dün oy birliği ile reddeden AKP ile MHP bugün aynı yasa teklifini Meclis'e sundu.

CHP'nin sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek amacıyla Sağlıkta Şiddet Yasa teklifinin Meclis gündemine alınması teklifi AKP-MHP oylarıyla dün reddedilmişti.

AKP ve MHP'nin Meclis'e yeni bir teklif sunacağı belirtildi. Teklifin koronavirüs önlemleri kapsamında sağlık çalışanlarına yeni haklar getirdiği, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin cezası artırdığı belirtildi.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan "Siyasi polemiklere alet etmeyelim. Bu konu başka. İnfaz yasasına ekleyelim zaman kaybetmeyelim" diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız