birgün

22° AÇIK

AKP, 'Yalan Üretim Merkezi' animasyonunu sildi

AKP'nin Kılıçdaroğlu ve Öztrak'ı hedef almak isterken alay konusu olduğu çizgi film videosu partinin sosyal medya hesaplarından silindi.

GÜNCEL 07.05.2021 15:12
AKP, 'Yalan Üretim Merkezi' animasyonunu sildi
Abone Ol google-news

AKP'nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ı hedef almak isterken 128 milyar doları tekrar gündeme getirdiği ve alay konusu olduğu 'Yalan Üretim Merkezi' isimli çizgi film videosu partinin sosyal medya hesaplarından silindi.

AKP'nin Twitter hesabı üzerinden "Yarın saat 14.00’te" ifadeleriyle duyurduğu paylaşım çizgi film çıkmıştı.

AKP'nin bu hamlesinin Z kuşağına yönelik olduğu söylenirken parti içinde de tartışmalara neden olduğu yorumları yapılmıştı.

"Devamı gelecek..." şeklinde biten animasyon sosyal medyada kullanıcılar tarafından alay konusu haline geldi. Videonun, bugün partinin sosyal medya hesaplarından silindiği ortaya çıktı.

AKP'Lİ AYVALI DA PAYLAŞIMLARINI SİLDİ

AKP MKYK Y. Üyesi, Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı da sosyal medyada yaptığı paylaşımları sildi.

Ayvalı, "İzlerken kudurdukları videoyı silmemizi istiyorlar. Şaka gibi. Biz sizin yüzlerce yalanınıza tahammül ettik. Bir çizgi film bu kadar acıttıysa oynamayalım" yazmıştı.

akp-yalan-uretim-merkezi-animasyonunu-sildi-873368-1.

AKP'DEN AÇIKLAMA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ, animasyonun silinmesinin ardından açıklama yaptı.

Dağ'ın Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Siyasette seviyeli muhalefetin oluşması için AK Parti olarak bir adım attık. Siyasette yalanın ulaştığı boyuta dikkat çektik. Maksat hasıl oldu. Bundan sonrasında da bilgi ve belgeye dayalı, seviyenin korunduğu, aziz milletimize sadece gerçeklerle konuşacakları bir zemin istiyoruz. Çünkü biz sadece gerçeklerle konuşuyoruz.
Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol