birgün

24° AÇIK

Akşener: 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın adayı olacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “Başkent Yeni Otobüsler ile Buluşuyor” programında, “Büyükşehir belediye başkanlarımızın ve ilçe belediye başkanlarımızın yaptığı özverili çalışmalar sayesinde inanıyorum ki, seçim ne zaman olur bilemiyorum, yapılacak ilk seçimde 13. Cumhurbaşkanının Millet İttifakı’nın adayının seçileceğine ve 13. Cumhurbaşkanı olacağına inanıyorum” dedi.

SİYASET 13.12.2021 14:07
Akşener: 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın adayı olacak
Abone Ol google-news

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediyesi “Başkent Yeni Otobüsler ile Buluşuyor” programına katıldı.

Akşener, “Büyükşehir belediye başkanlarımızın yaptığı dürüst, doğru çalışmaların ve vatandaşın, milletin yanında çalışmaların; ‘bunlar iki kazı güdemez’ iftirasını ortadan kaldırdığı, ‘bunlar gelirse DHKP-C’liler PKK’lılar su ve elektrik faturalarını elinize verecekler’ iftiralarını çökerttiği, bunlar hizmet yapmazlar her işe karşılar iftirasını çökerttiği, inandırıcılığı sağlayan yapılan işlerdir” dedi.

“MİLLET İTTİFAKI’NIN ADAYININ 13. CUMHURBAŞKANINI OLACAĞINA İNANIYORUM"

Akşener, "Büyükşehir belediye başkanlarımızın ve ilçe belediye başkanlarımızın yaptığı özverili çalışmalar sayesinde inanıyorum ki, seçim ne zaman olur bilemiyorum, yapılacak ilk seçimde 13. Cumhurbaşkanının Millet İttifakı’nın adayının seçileceğine ve 13. Cumhurbaşkanı olacağına inanıyorum" diye konuştu.

"Mansur Yavaş'ın, dün Beypazarı Belediye Başkanlığı görevinde yaptığı çalışmaların, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ortaya koyduğu performansın, hakkında en ufacık bir sözün bulunmadığı hem dürüst hem çalışkan hem somut sonuçlar alan, vatandaşın yanında duran, Mansur Yavaş’a katılıyorum, çılgın projelere gerek yoktur" diyen Akşener, "Aç vatandaşı doyurmak, okuyamayan çocuğu okutmak sosyal devletin görevidir. Bugün bunu devleti yöneten iktidar yapmıyor siz yapıyorsunuz, sizler yapıyorsunuz. Allah sizden razı olsun, biz sizden razıyız" ifadelerini kullandı.

"BAĞIRA BAĞIRA AĞLAMAK İSTİYORUM"

Akşener, eğitim alamayan çocuklardan bahsederken gözlerinin dolduğu görülen şu konuşmayı yaptı:

‘EBA’ya pandemide çocukların giremediğini ve evlerine internet bağladığınızı’ söylediniz, ben bir köy okulunda ilkokulu bitirmiş bir insanım. Eğitim bu ülkede fırsat eşitliğini sağlayan en önemli konudur. Bu pandemi sürecinde ben Anadolu’yu dolaştım Van’da, Niğde’de, Aksaray’da, Türkiye’nin her yerinde aynı şeyle karşılaştım. Küçücük çocuklar geldiler yanıma ‘tabletiniz var mı?’ dedim ‘yok’ dediler, internetleri yok. Bağıra bağıra ağlamak istiyorum. Dün bir toplantıya katıldım, interneti olmadığı için iki yıldır okuma yazma öğrenememiş bu çocukların rehabilitasyon merkezlerine gönderildiğini biliyor musunuz? Bu çocukların bugün sınıflara girildiğinde okuma yazma öğrenemiyor diye rehabilitasyon merkezlerine götürüldüğünü biliyor musunuz? Umarım saraylarda yaşayanlar sizin ayağınıza çelme takmak yerine bu çalışmaları örnek alırlar ve Türkiye genelinde bu hukuksuzluğun bu acımasızlığın önüne geçerler.”

(ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol